Piyanist Eğitmen Bahar Soyöz’e Abd’de Büyük Ödül

Piyanist Eğitmen Bahar Soyöz’e Abd’de Büyük Ödül Piyanist Eğitmen Bahar Soyöz’e Abd’de Büyük Ödül

Başarılı piyanist, eğitmen Bahar Soyöz, prestijli müzik şirketi Steinway & Sons tarafından ‘2023 Top Piano Teacher’ ödülüne layık görüldü.

Piyanist Bahar Soyöz ülkemizi uluslararası alanda temsil ederek gururlandırmaya devam ediyor. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı mezunu Bahar Soyöz, 2019 yılında Fulbright bursiyeri olarak yüksek lisans eğitimi için Amerika’ya giderek ‘Collaborative Piano ve Chamber Music’ alanlarındaki çalışmalarıyla ABD’de adını duyurmayı başardı. ABD’de eğitmenlik kariyerinde ve perfomans hayatında başarılı işlere imza atan Soyöz,  dünyaca ünlü müzik şirketi Steinway & Sons tarafından ‘2023 Top Piano Teacher’ ödülüne layık görüldü.
“Bu ödül ile profesyonel kimliğim uluslararası onaylandı”
Soyöz, “Bir Türk olarak başlı başına burada mesleğimi icra etmek ve insanlarla müzik paylaşmak beni çok heyecanlandıran bir şey. Gerek performans, gerek eğitim alanlarındaki bu deneyimler benim müzisyen kimliğimi oluşturmamda çok etkili oldu. Bu ödül de, bir nevi benim profesyonel kimliğimin uluslararası onaylandığını belirtti. Bu kadar iyi müzisyen arasında beni seçmiş olmaları çok onore edici oldu, onca iyi müzisyenin arasında da adımın geçmesi tabii ki çok mutluluk verici.” dedi.