Parıltı Derneği'ndeki Görme Engelli Çocuklarla Tatlı Buluşması

Parıltı Derneği'ndeki Görme Engelli Çocuklarla Tatlı Buluşması Parıltı Derneği'ndeki Görme Engelli Çocuklarla Tatlı Buluşması

Gizem Özdilli son yayınlanan kitabı "Aşk’ın Lezzeti"nin satış gelirinden her 1 TL'si Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği'ne katkı olarak gidiyor.

Gizem özdilli’ nin yeni çıkan kitabı Aşkın Lezzeti, Nolte Mutfak işbirliğiyle Alfa yayınlarından çıktı. Aşkın Lezzeti’nin satış gelirinin her 1 TL’si de Parıltı Derneği’ndeki görme engelli çocukların eğitimine katkı sağlanıyor..

Gizem özdilli de dün Parıltı Derneği'nde çocuklarla bir araya geldi. özdilli, konuşmasından önce herkese 1 dakika süreyle gözlerini kapattırarak, "Bizim için 1 dakika ne kadar zor. Görme engelli insanları da düşünerek empati yapın ve desteklerinizi esirgemeyin lütfen. Herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum" dedi. "Aşkın Lezzeti" kitabındaki tarifleri mutluluk ve hayatı kolaylaştırma mottosuyla yazdığını anlatan Gizem özdilli, "Kitabın gelirinin bir kısmı da güzel çocuklarımızın hayatını biraz olsun kolaylaştırmak adına Parıltı Derneği'yle paylaşıyorum" diye konuştu.

Konuşmasının ardından kendi yaptığı keki çocuklara ikram eden  ve elleriyle yediren Gizem özdilli,çocuklarla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Parıltı Görmeyen çocuklara Destek Derneği Başkanı Hale Bacakoğlu ve Başkan Yardımcısı Neşe Gönül de duyarlılığından ve desteğinden dolayı Gizem özdilli'ye teşekkür etti.

 

 

Parıltı Görmeyen çocuklara Destek Derneği

Dr. A. Hale Bacakoğlu'nun Başkanlığını üstlendiği, Neşe Gönül'ün Başkan Yardımcılığı ve Monik İpekel'in Yönetim Kurulu üyesi olduğu "Parıltı Görmeyen çocuklara Destek Derneği", 26 Şubat 2003 tarihinde görmeyen, az gören ve görme engelinin yanı sıra başka engeli de bulunan çok engelli çocukların aileleri tarafından İstanbul’da kuruldu. Türkiye’de görmeyen bebek çocuk eğitimine destek alanında tek olan derneğe  bugüne  dek 0-16 yaş arası tüm yurttan 700’den fazla çocuk ailesi ulaştı. 

Derneğin hedefi; görmeyen, az gören ve görmenin yanı sıra başka engelleri de olan çocukları doğumlarından, eğitimleri tamamlanana kadar her alanda yaşıtlarıyla aynı seviyeye getirmektir. Görmeyen, az gören ve görmenin yanı sıra başka engelleri de olan çocuklarımıza devlet tarafından verilen temel eğitime paralel olarak destek olmak ve yaşam becerileri kazandırarak Türkiye’nin geleceğine çağdaş, eğitimli bireyler yetiştirebilmektir.