Omega, James Bond'un 60’ıncı Yılını Kutladı

Omega, James Bond'un 60’ıncı Yılını Kutladı Omega, James Bond'un 60’ıncı Yılını Kutladı

 OMEGA'nın Daniel Craig’in katılımıyla Londra’da gerçekleşen James Bond 60. Yıl kutlamasına Türkiye’den ünlü oyuncu Kaan Yıldırım katıldı.  

 İsviçreli saat üreticisi OMEGA, James Bond’un 60. yılını kutlamak için dünyaca tanınmış oyuncu Daniel Craig’in katılımıyla Londra’da büyüleyici bir davete ev sahipliği yaptı. Geceye dünyanın farklı ülkelerinden tanınmış simaların yanı sıra Türkiye’den de ünlü oyuncu Kaan Yıldırım katıldı. James Bond serisine olan ilgisiyle de bilinen oyuncu özel üretim Omega saati ile kameraların karşısına geçti. Ian Fleming romanlarını konu alan ve EON Productions tarafından çekilen 25 James Bond filmi, global sinema tarihinin temelini oluşturuyor. OMEGA saatler, ilk olarak 1995 yapımı GoldenEye filmi için Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Lindy Hemming’in Bond görünümünü bir Seamaster Diver 300M ile tamamlaması sonucu 007 kostümlerinin klasikleşen bir parçası haline geldi. Bu mirasın ışığında OMEGA, ajan konseptinden ilham alarak davetlilerini gizemli bir lokasyonda James Bond dünyasının dramatik hissini yaşatan bir gecede ağırladı. Bu özel davette filmlere atıfta bulunan dekorlar ve Q’nun laboratuvarından alıntılar gibi 007’ye ait detaylar eksiksiz düşünülürken, James Bond tarafından filmlerde kullanılan tüm OMEGA saatler özel bir kurgu ile sergilendi. 60. Yıla ithafen üretilen iki adet yeni Seamaster Diver 300M modeli gecenin öne çıkan saatleri oldu.
Raynald Aeschlimann, OMEGA CEO ve Başkanı şunları söyledi; “EON Productions ve James Bond ile süre gelen iş birliğimiz saatçilik dünyasında eşsiz bir örnek teşkil ediyor. Bu iş birliği, stil ve güvenilirlik adına uzmanlığımızı gözler önüne sererken, aynı zamanda yaratıcı ve eğlenceli olmak için de bir şans tanıyor. Böyle özel bir gecede yeniden bu ortaklığın altına çizmekten mutluluk duyuyoruz.” Son beş James Bond filminde 007 karakterini canlandıran Daniel Craig’in katılımı da geceye renk kattı. OMEGA marka elçisi Craig, OMEGA saatlerin büyük hayranı olduğunu belirtirken, ”Casino Royale’den beri süre gelen OMEGA iş birliğinin her anından çok keyif aldım. James Bond gibi yüksek kaliteye önem veren bir karakterin güzel ve güvenilir bir saat markası olarak OMEGA’yı tercih etmesi şaşırtıcı değil” dedi. Londra’da gerçekleşen geceye katılan diğer isimler arasında yapımcı Michael G., içerik yaratıcısı Jacob Rott ve oyuncular Alisha Boe, KJ Apa, Hayley Atwell, Gugu Mbatha-Raw, Will Poulter, Stefano Accorsi ve Lovi Poe yer aldı.
Omega, James Bond'un 60’ıncı Yılını Kutladı Daniel Craig
Omega, James Bond'un 60’ıncı Yılını Kutladı Kaan Yıldırım
Omega, James Bond'un 60’ıncı Yılını Kutladı Raynald Aeschlimann- Gugu Mbatha-Raw
Omega, James Bond'un 60’ıncı Yılını Kutladı Alisha Boe
Omega, James Bond'un 60’ıncı Yılını Kutladı Hayley Atwell