Niyazi Erdoğan,2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu Defilesi

Niyazi Erdoğan,2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu Defilesi Niyazi Erdoğan,2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu Defilesi

Gentlemen’s Day kapsamında Fişekhane mekan sponsorluğunda 8 Kasım Salı günü özel bir defileyle sundu. Bu özel defilenin kapanışına ise müzisyen Keremcem eşlik etti. Defileye katılan isimler arasında da Zeynep Tuğçe Bayat, Serhan Onat, Nuri Harun Ateş gibi isimler yer aldı.  8 Kasım, Salı – Gentlemen’s Day kapsamında Fişekhane katkılarıyla moda severlerle buluşan Niyazi Erdoğan 2023 İlkbahar/Yaz #hicaz Koleksiyonu, her sezon olduğu gibi İstanbul’un değerlerinden ilham alıyor ve bu sezon İstanbul şarkılarına atıfta bulunuyor. Bu özel koleksiyonun ilham kaynağı olarak Münir Nurettin Selçuk’un Aziz İstanbul şarkısı karşımıza çıkıyor. Tasarımcı, koleksiyonun ilham ve isim yolculuğunu ise şu şekilde anlatıyor: “En sevdiğim İstanbul şarkısından yola çıkarak müzik bilgisine çok güvendiğim müzisyen arkadaşım Meltem Taşkıran’a “İstanbul bir makam olsaydı hangisi olurdu?” diye sordum. Hiç düşünmeden Hicaz dedi. “Peki Aziz İstanbul şarkısı hangi makam?” diye sorduğumda ise bu sorunun cevabının da Hicaz olduğunu öğrendim. Her iki sorumun cevabı “Neden Hicaz?” diye merak ettiğimde ise Hicazın bize ait ve kendi içinde iniş çıkışları olan bir makam olduğunu öğrendim. İşte tam o an “Aynı İstanbul gibi,” dedim. Böylelikle koleksiyon ismi de ilham yolculuğum da tamamlanmış oldu.”  

Niyazi Erdoğan, koleksiyon ilhamı sonrası kullanılacak renklere ve desenlere ise Aziz İstanbul şarkısını audio spectrum’dan geçirerek karar veriyor. Buradan çıkan görsel dünya ile tasarımlarda kullanılan renk ve desenlerin hayat bulduğu özel koleksiyon, 20 erkek 10 kadın olmak üzere toplam 30 look’tan oluşuyor. Koleksiyonda tasarımcıdan görmeye alışık olduğumuz parçaların yanı sıra aynı hicaz makamı gibi sürprizli yeni parçalar da yer alıyor. Lacivert, mint yeşili, turuncu mavi, siyah ve beyaz gibi oldukça geniş bir renk skalasına sahip 2023 İlkbahar/Yaz #hicaz Koleksiyonu’nda denim, yün gibi geleneksel kumaşlarla birlikte aktif spor ve mayoya uygun teknolojik kumaşlar da bulunuyor. #hicaz Koleksiyonu’nda yer alan yün kumaşlar İpekiş’ten, denimler ise Taypa tarafından sağlandı. Bu çok özel defilenin kapanışına ise müzisyen Keremcem eşlik etti.

Fişekhane'de gerçekleşen defilenin ayakkabı sponsorluğunu Derimod, saç ve makyajı ise Altier Akademi üstlendi. Koreografide Akif Örük imzası taşıyan defilenin styling ve aksesuar tasarımı ise Şeyma Arslaner’e ait.


 
Niyazi Erdoğan,2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu Defilesi Zeynep Tuğçe Bayat
Niyazi Erdoğan,2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu Defilesi Serhan Onat
Niyazi Erdoğan,2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu Defilesi Nuri Harun Ateş
Niyazi Erdoğan,2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu Defilesi Ümit Temurçin
Niyazi Erdoğan,2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu Defilesi Gökhan Yavaş -Niyazi Erdoğan