NG Sapanca İle Cumhuriyet Rallisi Coşkusu Yaşandı

NG Sapanca İle Cumhuriyet Rallisi Coşkusu  Yaşandı NG Sapanca İle Cumhuriyet Rallisi Coşkusu Yaşandı

Uluslararası klasmanda 2017 yılının son rallisi olarak Dünya Klasik Araçlar Federasyonu (FIVA) A Grubu Etkinlik kategorisinde NG Sapanca ve NG Bedesten’in desteğiyle düzenlenen Cumhuriyet Rallisi’nin birincisi Pilot Sinan Evman - Co-Pilot Zeki Baştürk oldu.

 

Uluslararası klasmanda 2017 yılının son rallisi olarak Dünya Klasik Araçlar Federasyonu (FIVA) A Grubu Etkinlik kategorisinde düzenlen Cumhuriyet Rallisi, 28 - 29 Ekim 2017 tarihlerinde NG Bedesten AVM'den start aldı.

 

 

 

Klasik Otomobil Kulübü'nün düzenlediği Cumhuriyet Rallisi, 30 araç katılımıyla yine sıra dışı bir ritüel yaşattı.

 

 

 

Ralliye katılan en eski araç 1957 model ile VW Karman Ghia oldu.

 

 

 

Ralli için klasik araçlar, 28 Ekim 2017 Cumartesi günü NG Bedesten'den start alarak Bolu'ya doğru yola çıktılar. Rallinin ilk durağı olan Göynük'te, Belediye Başkan Yardımcısı ve yörenin çocukları tarafından karşılanan Klasik Otomobil Kulübü Yetkilileri ve katılımcılar, çocuklara ay yıldızlı balonlar ve Türk bayrakları hediye ettiler. Cumhuriyet'e ve Cumhuriyet Rallisi ismine yakışacak şekilde her detayda yer alan Türk bayrağı ile al renginin hakim olduğu görsel bir şölen sunan etkinlikte, davetliler de sürücüler kadar heyecan dolu dakikalar yaşadılar.

 

 

 

Göynük'teki molanın ardından rekabete kaldıkları yerden devam etmek için yola çıkan katılımcılar birinci gün finish'ini VonResort Abant'ta yaptılar.

 

 

 

Ralli ikinci gününde ise Von Resort Abant'tan start aldı.

 

 

 

29 Ekim 2017 Pazar akşamı Lotus Hotel'de Finish'in ardından gerçekleşen Cumhuriyet Balosu ile son bulan etkinlikte, gala yemeği eşliğinde yarış sonuçları açıklandı ve dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi. Genel Klasman ödülleri, 3.'lükte Pilot Hasan Tunç - Co-Pilot Taylan Kaan Şakar, 2.'likte Pilot Elif Şakar - Co-Pilot Murat Şakar, 1.'likte ise Pilot Sinan Evman - Co-Pilot Zeki Baştürk'e verildi. 

 

 

 

Türk Otomobil Sporlarında kadın katılımın en fazla olduğu bilinen disiplin olan Klasik Ralli'de, ikinci gün ilk etapta TOSK (Türk Otomobil Sporlarında Kadın) özel Etabı düzenlendi.

 

 

 

 

 

 

 

Tüm ralli boyunca bir çok ödülü alan Elif Şakar TOSK özel Etabında 1.'lik ödülünü alırken, 2.Aylin özbakır, 3. ise Burcu Yıldız oldu.

 

 

 

Sezonun en son yarışı olan Cumhuriyet Rallisi sonuçları Türkiye Klasik Otomobil Rallisi şampiyonlarını da belirledi.