Merdivenrecords Etiketi İle Dijital Platformlarda Yerini Alan ‘’Gece Hayvanları’’ Sözleri İle Büyük Yankı Uyandırdı.

Merdivenrecords Etiketi İle Dijital Platformlarda Yerini Alan ‘’Gece Hayvanları’’ Sözleri İle Büyük Yankı Uyandırdı. Merdivenrecords Etiketi İle Dijital Platformlarda Yerini Alan ‘’Gece Hayvanları’’ Sözleri İle Büyük Yankı Uyandırdı.

Bir kadının kendini arayış yolculuğunda karşılaştığı alt kişiliklerinin hikayesini anlatan 7 parçalık projenin, 3.serisi olan ‘’Gece Hayvanları’’ dijital platformlarda yerini aldı. Karantinadaki insanlar ile baskı altındaki kadınları konu alan ve sözleri Barış Özkırış’a, bestesi ise ünlü şan hocası Aylin Taşar’ a ait olan parça; sözleri ve hikayesi ile çıktığı andan itibaren büyük ses getirdi.  

MerdivenRecords etiketi ile geçtiğimiz aylarda dinleyicilerin beğenisine sunulan ve yerli yabancı platformlarda yerini alarak büyük başarı elde eden projenin 1. ve 2. serisi Hayal ve Ayin’ den sonra Gece Hayvanları da listelerin başında yer almaya aday gösteriliyor.

Sözleri, Barış Özkırış tarafından pandemi öncesinde yazılan parçanın günümüz şartlarında yaşananları birebir yansıtıyor olması ise en dikkat çekici özelliklerinden. Mistizm ve realizmin başarılı bir şekilde sentezlenerek kurgulandığı klibin yönetmenliğini ise Fuzule Tezcan üsteniyor.
 

“GECE HAYVANLARI” şarkısının sözleri:

Karanlık çöker
Çıkar sessizce
Gece hayvanları
Yeraltından göğe

Gölgesinde ayın
Yanar arzularım
Korkular gizlenir
İçime dolar gece

Haz damlar tenime
Deler geçer günahı
Yer oynar yerinden
Yıkılır tüm kurallar

Yırtıcı aşklar bu gece
Kendine yenik gölgeler
Sahici düşler bu gece
Yerlere düşer maskeler