Mehmet Köymen'den Yılın İlk Haute Couture Defilesi

Mehmet Köymen'den Yılın İlk Haute Couture Defilesi Mehmet Köymen'den Yılın İlk Haute Couture Defilesi

1993 Yılında kurulan ve kurulduğu yıldan bu yan topluma, doktorlara, hemşirelere yönelik eğitim programları düzenleyen, yeni doğan ünitelerinin alt yapılarının iyileştirilmesi, anne ve bebekle ilgili bilimsel çalışmalara destek verilmesi ve bu konuda toplumsal bilinç oluşturulması konularını misyon edinen Anne ve Bebek Sağlığı Vakfı 8 Ocak 2016 tarihinde Intercontinental İstanbul Otel’de bir kutlama düzenledi.

Evoria Ana sponsorluğunda gerçekleştirilen  gecenin sunuculuğunu  Ece Vahapoğlu yaptı. Etkinlikte ünlü moda tasarımcısı Mehmet Köymen 2016 Summer  Haute  Couture defilesi, başarılı  koreograf Asil çağıl’ın  koreografisi ve Tuğçe Sarıkaya, Sibel Tan Arıkan, Sanem Balcı, Elçin Harmankaya Türksev, Müge Cinman Somer, Burcu Okutulmuş, Chantal Bruijn, Tuğçe Aral, Olga Fabi, Gamze Balım  gibi ünlü modellerin  muhteşem sunumuyla gerçekleşti. Finalde mankenlerle sahneye çıkan Mehmet Köymen ayakta alkışlandı. Tanınmış antikacı Uğur Batur’un organizasyonunda  bir müzayedenin de  gerçekleştirildiği gecenin finalinde kemanını konuşturan Canan Anderson muhteşem performansı ve sahne enerisiyle izleyenleri büyüledi.

 Anne Bebek Sağlığı Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve Sosyal Kurul Başkanı Zuhal Ramazanoğulları yaptığı konuşmada vakfın misyonu paralelinde bugüne kadar çeşitli hastanelerin yoğun bakım ünitelerine 35’in üzerinde cihaz temin edildiğini, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 1.Yeni Doğan Bakım ünitesi’nin bütünü ile yenilendiğini, yurt genelinde bebek sağlığı taramaları yapıldığını, yeni doğan konusunda pek çok seminer ve sempozyum düzenlendiğini ifade etti.

Ramazanoğulları, etkinliğin tüm gelirinin İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Doğum Ve çocukları Yenidoğan Yoğun bakım ünitesi adına tüm eklentileriyle birlikte 1 adet KAN GAZI öLçüM CİHAZI, 1 adet OMNİBED MODEL AçIK YATAK CİHAZI, 1 adet YENİDOĞAN KRANİYAL ULTRASONOGRAFİ, 1 adet YENİDOĞAN VENTİLASYON CİHAZI alımı için kullanılacağını ifade ederken geceye destek veren sponsorlara plaket vererek teşekkür etti.

Etkinlik, İş ve spor dünyasından tanınmış isimlerin katılımı ve desteği ile gerçekleştirildi.