Longines Topkapı Koşusu’nun Kazanan Atı “Wonnemond” Oldu

Longines Topkapı Koşusu’nun Kazanan Atı “Wonnemond” Oldu Longines Topkapı Koşusu’nun Kazanan Atı “Wonnemond” Oldu

Longines Uluslararası Yarış Festivali’nde zaferin zamanı, spor şampiyonalarının resmi zaman tutucusu İsviçreli saat uzmanı Longines tarafından tutuldu.

 

Longines, 1878 yılından bu yana uluslararası atçılık dünyasına olan bağlılığını ve desteğini, Türkiye Jokey Kulübü (TJK) tarafından düzenlenen Uluslararası Yarış Festivali’nde bu yıl da sürdürmeye devam ediyor. Türk atçılığının uluslararası alanda daha da prestijli hale gelmesine katkıda bulunan Longines, bu yıl da yarış festivalinin “Unvan Ortağı”, “Resmi Zaman Tutucusu” ve “Resmi Saati” oldu.

 

Türkiye Jokey Kulübü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 2-3 Eylül tarihlerinde düzenlenen ‘‘Longines Uluslararası Yarış Festivali ’’, seçkin davetlilerin, at sahiplerinin ve dünyanın önemli jokey kulüpleri ve yarışçılık otoritelerinin üst düzey katılımıyla gerçekleşti.

 

Longines Uluslararası Yarış Festivali’nin 2. Gününde, festivalin en önemli koşusu “Longines Uluslararası Topkapı Koşusu” izleyicilere heyecanlı dakikalar yaşattı. Saat 17:30’da Veliefendi Hipodromu’nda start verilen Longines Uluslararası Topkapı Koşusu’nu Klaus Wilhelm’in sahibi olduğu Wonnemond isimli safkan, jokeyi Daniele Porcu ile kazanarak festivale damgasını vurdu. Festivalin Resmi Zaman Tutucusu Longines tarafından yarışın süresi 1:35:28 olarak belirlendi.

 

TJK’nın düzenlediği festivalin Unvan Ortağı , Resmi Zaman Tutucusu ve Resmi Saati olan Longines, kazanan atın sahibi, antrenörü ve jokeyine de Longines Conquest Classic koleksiyonuna ait saat hediye etti.

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen Longines Uluslararası Yarış Festivali, dünyaca ünlü bir futbol yıldızını da ağırladı. Premier ligde Southampton Futbol Takımı’nda forvet oynayan Charlie Austin da “Another Batt” isimli atı ile festivale katıldı.

 

TJK Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilen festival kapsamında Longines Zarafet ödülü töreni de düzenlendi. Festivalin ikinci gününde Longines Marka Koordinatörü Beliz Erdem ünsal, TJK Kurumsal İletişim Müdürü Aylin Sevim ve TJK Asli üyesi Murat Kadaifçioğlu‘ndan oluşan jüri, davetliler arasında bulunan en zarif kadın davetliyi seçti. “Longines Zarafet ödülü”nü kazanan Arzu Bekir Aracı’ya , Longines Marka Koordinatörü Beliz Erdem ünsal, Zarafet ödülü olan Conquest Classic koleksiyonuna ait zarif saati takdim etti.

 

İstanbul Longines Uluslararası Yarış Festivali’ne katılan izleyiciler yarış heyecanıyla beraber İsviçreli markanın klasik zarafetini ve saat üretimindeki uzmanlığını temsil eden festivalin Resmi Saati The Longines Master Collection’a ait modelleri de keşfetme imkânı buldu. Gün ışını mavi kadranı ve mavi timsah derisi kayışı ile koleksiyona yeni katılan modeller davetliler tarafından yoğun ilgi gördü.