Les Benjamins: First Wave Sonbahar-Kış 2023 Koleksiyonu

Les Benjamins: First Wave Sonbahar-Kış 2023 Koleksiyonu Les Benjamins: First Wave Sonbahar-Kış 2023 Koleksiyonu

LES BENJAMINS Sonbahar Kış 2023 koleksiyonu First Wave için odağını dünyanın ve evrenin önceden var olan kavramlarından daha soyut ve estetik olarak uzak bir kavrama çeviriyor.  


İstanbul merkezli lüks sokak giyim markası LES BENJAMINS’in Sonbahar Kış 2023 koleksiyonu, markanın kreatif direktörü Bünyamin Aydın'ın dünya üzerindeki ilk koloninin hayali bir çöl manzarasında nasıl görünebileceğinden ilham aldığı 'First Wave’ adını alıyor.

LES BENJAMINS, markanın DNA’sı halı monogramı gibi Doğu’nun geleneksel kültürel sembollerini, çağın ötesinde bilimkurgu unsurları ve oyun skin’leri ile birleştiren ‘First Wave', üzerinde yaşayanlar insanlar terk ettikten çok sonra bile dünyaya duyulan nostaljinin hala devam ettiği bir geleceğin birleşimi yansıtıyor.

Deri, ipek ve krep kumaşların ön planda olduğu koleksiyonda tasarımlarda oyun skin’i tipi vücut zırhı, dolgu ve teknik askeri siluetlerin, her biri oversize rave tarzı patch’ler, tüpler ve büzgü gibi donanım ve işlevsel teknoloji ayrıntılarıyla bir araya getiriliyor.

Temel renk paleti, kızıl kahverengi, bataklık ve orman yeşilinin derin tonlarıyla hem erkek hem de kadın giyiminde melankolik bir hal alırken, soyut neonlar ve asit yıkamalar, distopik bir zeminde hümanist umudun sembolü olarak koleksiyona ‘cyber punk’ bir hava katıyor.

Markanın topluma olan bağlılığıyla uyumlu olan ‘First Wave’, çölde yeni bir kabilenin oluştuğu, her birinin geçmişe ve Doğu'ya dair kendi nostaljisini taşıdığı ancak geleceğe yönelik bir dirence sahip olduğu bir dünya yaratıyor.

Les Benjamins Sonbahar Kış 2023 koleksiyonu Paris Men’s Fashion Week kapsamında 18-27 Ocak 2023 tarihleri arasında markanın Paris’teki showroom’unda tanıtıldı.