Klass , Başarı Öyküsüyle Alanının Zirvesine Oturdu

Klass , Başarı Öyküsüyle Alanının Zirvesine Oturdu Klass , Başarı Öyküsüyle Alanının Zirvesine Oturdu

Gazetecilik mesleğini girişimcilik ruhuyla harmanlayıp büyük hedeflerle yola çıkan, Muammer Kapucuoğlu tarafından 2005 yılının nisan ayında ilk sayısını çıkartan KLASS, bu yıl 20. yaşını kutluyor. Kurulduğu günden bu yana başarı merdivenlerini güçlü bir tavırla, sağlam ve hızlı adımlarla çıkan Klass, sektörünün zorlu koşullarına rağmen dimdik ayakta durarak, kendi kurallarını koyarak ve krizleri fırsatlara çevirerek okuyucularına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor. İş, sanat ve sosyal yaşam dünyasının nabzını tutarak pozitif haberleri sayfalarına taşıyan Klass, ayrıca YouTube’da Klass TV kanalıyla web’de www.klassmagazin.com adresiyle ve Instagram’da ‘klassmagazin’ hesabıyla da okuyucularıyla buluşuyor. Klass, bugün medya dünyasının en çok okunan ve en çok reklam yatırımcısını barındıran dergisi olmanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşarken aldığı ödüllerle de alanında zirvede yer alıyor.  

Muammer Kapucuoğlu tarafından 2005 yılından çok önce altyapısı kurulan, 2005 Ocak ayında çocukluk hayali adına atılan adımın ilk somut örneği olan KLASS; 2005 yılının nisan ayında ilk sayısını çıkardı. Muammer Kapucuoğlu’nun hayalleriyle başlayan Klass serüveni alın terinin karıştığı mücadeleyle bugün 20. yaşına girmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyor. Geçen 19 yıl içinde sürekli yükseliş grafiğine sahip olan Klass, bu sürede rakipleri arasından sıyrılıp, herkesin yer almak isteyeceği bir dergi haline geldi.

Klass serüveni bundan tam 19 yıl önce Nisan 2005’te yayınlanan ilk sayısıyla başladı. Ama derginin ilk sayısına gelene kadar yaşananlar bir film senaryosunu andırıyordu. Dergimizin kurucusu Muammer Kapucuoğlu, memleketi Kastamonu’dan İletişim Fakültesi’ni kazanarak İstanbul’a 18 yaşında gelmiş ve dergiyi piyasaya çıkardığı güne kadar geçen 12 yıl zarfında gazeteciliğin her dalında bulunmuş bir isimdi. 2002 yılında magazin gazeteciliğine adım atmış, TGRT ve Kanal 6’ya yaptığı programlarla sosyete ve magazin dünyasında hızla tanınmıştı.

O FOTOĞRAF MAKİNESİ
AYNI ZAMANDA KLASS’IN DA
TEMELİ OLACAKTI

Bu arada magazin dünyasında edindiği deneyimle o dönem yeni yayınlanmaya başlayan erkek dergisi Boxer’dan gelen teklif yaşamında bir dönüm noktası olacaktı. Boxer ekibiyle yaptığı çalışmalar Muammer Kapucuoğlu’na yepyeni bir mecranın kapılarını açıyordu. Öyle ki aslında bir TV muhabiri olmasına rağmen Boxer macerasıyla birlikte profesyonel bir fotoğraf makinesi edinerek fotoğraf da çekmeye başlamıştı. O fotoğraf makinesi aynı zamanda Klass’ın da temeli olacaktı. Kariyerine dönemin en iyi magazin programında çalışarak devam eden Kapucuoğlu için 2004 yılı aralık ayı bir miladın başlangıcı olmuştu. Çünkü çalıştığı kurumdan ayrılıp artık çocukluk hayalinin peşinden koşmaya karar vermişti. 1 Ocak 2005 tarihinde ise kendi şirketini kurup bugün 20. yılını kutlayan KLASS MAGAZİN’in ilk temellerini atmıştı. Ve Klass 1 Nisan 2005’te ilk sayısıyla bayilerdeki yerini almıştı. Muammer Kapucuoğlu o dönem yakın dostu olan başarılı gazeteci Serkan Bayar ile yola çıkmıştı. Rakipleri Türk medyasının en güçlü kurumlarının içinde yer alan dergilerdi. Kapucuoğlu’nun ise hayalleri büyük, hedefleri sağlamdı. Gün gelecek Türkiye’nin en çok konuşulan, en çok reklam alan, en pozitif haberlere yer veren dergisinin patronu olacaktı.

HAYATININ HİÇBİR NOKTASINDA
OLUMLU BAKIŞ AÇISINDAN SAPMADI
Klass Magazin’in ilk sayısı 1 Nisan 2005 tarihinde çıkmıştı ama her şey o kadar da güllük gülistanlık değildi. Hayatının hiçbir noktasında pozitif modunu düşürmeyen Muammer Kapucuoğlu ise bir hayat dersi verircesine ekibine yepyeni ama gelecek vadeden kişileri ekleyerek güçlendiriyor ve her zaman sahip olduğu olumlu bakış açısına onları da inandırıp her ay yeni bir sayı için çalışıyordu. Ve Klass her yıl dönümünde önemli kilometre taşlarını atlatıp ses getirecek çalışmaların altına imza atıyor ve bağımsız bir dergi olarak medya dünyasındaki yerini sağlamlaştırıyordu. Klass’ın 5. yılından 10. yılına kadar yükselişi devam ediyor, bu yükselişi her nisan ayında çıkarttığı özel sayılarla insanlara lanse ediyordu. 6. yılında 600 sayfa, 7. yılında 700 sayfa, 8. yılında 800 sayfa, 9. yılında 900 sayfa ve 10. yılında 1000 sayfalık özel koleksiyon sayılarıyla her seferinde şaşırtmayı başarıyordu. Sonrasında da özel sayılarına devam eden Klass kendisini her daim yenileyen ve vizyoner çalışmalarıyla da alanında ilkleri başarmaya devam etti.

2024 yılı Nisan ayı itibariyle 20. yaşına girmenin mutluluğunu yaşayan Klass, her geçen yıl pek çok yeniliğe imza atarak ve hızla büyüyerek iş ve sosyal yaşam dünyasının nabzını tutmaya devam ediyor. İş ve sosyal yaşam dünyasının güzelliklerini sayfalarına taşımanın yanı sıra Klass TV YouTube kanalıyla medya dünyasında da yeni projelere imza atarak izleyicilerin karşısına çıkan Klass, bu alanda da rekorlar kırmaya devam ediyor. YouTube kanalının yanı sıra www.klassmagazin.com ve ‘klassmagazin’ Instagram hesabıyla da Klass dostlarıyla buluşan Klass Medya, Muammer Kapucuoğlu öncülüğünde düzenlediği Klass Ödülleriyle de sektöründe yapılamayanları başardı. Görkemli bir törenle her biri sektöründe başarıya ulaşmış isimleri ödüllendiren Klass, başarılı yönetim kadrosu ve deneyimli ekibiyle yeni girişimler için de çalışmaya devam ediyor. Bugüne kadar aldığı 140 ödül ile ulaşılması güç bir rekora imza atan ve her yıl bu rekoru geliştiren Klass, bu anlamda da farkını ortaya koyuyor. Edindiği tecrübe ve başarıları kullanarak her daim okuyucularını, iş ve sosyal yaşam dünyasını şaşırtarak sürprizler yapan Klass, pozitif habercilik denilince akla gelen ilk isim olarak yerini kimseye kaptırmıyor.

 
Klass , Başarı Öyküsüyle Alanının Zirvesine Oturdu Hamza Kutay-Fisun-Muammer-Hamza Efe kapucuoğlu
Klass , Başarı Öyküsüyle Alanının Zirvesine Oturdu KLASS49(NİSAN2009)
Klass , Başarı Öyküsüyle Alanının Zirvesine Oturdu KLASS61(NİSAN2010)
Klass , Başarı Öyküsüyle Alanının Zirvesine Oturdu KLASS73(NİSAN2011)
Klass , Başarı Öyküsüyle Alanının Zirvesine Oturdu KLASS85(NİSAN2012)
Klass , Başarı Öyküsüyle Alanının Zirvesine Oturdu KLASS97(NİSAN2013)
Klass , Başarı Öyküsüyle Alanının Zirvesine Oturdu KLASS109(NİSAN2014)
Klass , Başarı Öyküsüyle Alanının Zirvesine Oturdu KLASS121(NİSAN2015)
Klass , Başarı Öyküsüyle Alanının Zirvesine Oturdu KLASS133(NİSAN2016)
Klass , Başarı Öyküsüyle Alanının Zirvesine Oturdu KLASS145(NİSAN2017)
Klass , Başarı Öyküsüyle Alanının Zirvesine Oturdu KLASS157(NİSAN2018)