Kebabın Marka İsmi Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, Yarım Asrı Geride Bıraktı

Kebabın Marka İsmi Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, Yarım Asrı Geride Bıraktı Kebabın Marka İsmi Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, Yarım Asrı Geride Bıraktı

İstanbulluları gerçek kebap lezzetiyle buluşturan Kaşıbeyaz Lezzet Grubu’nun kurucusu Ahmet Kaşıbeyaz, 9 Aralık Çarşamba günü Yeniköy Kaşıbeyaz Bosphorus’da misafirlerine özel 50. yıl daveti verdi. Duygu dolu anların yaşandığı gece, Kaşıbeyaz şeflerinin satır şovuyla renklenirken misafirler Kaşıbeyaz’ın yeni lezzeti “Kaşıbeyaz Pastırmalı Kebap”ın da tadına baktılar.

Güneydoğu mutfağı ve kebap denilince ilk akla gelen marka Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, kusursuz hizmet anlayışıyla yarım asrı geride bıraktı. Kaşıbeyaz markasının kurucusu Ahmet Kaşıbeyaz ve oğulları Murat ve Suat Kaşıbeyaz’ın ev sahipliğinde 9 Aralık çarşamba günü Yeniköy Kaşıbeyaz Bosphorus’da 50. yıla özel olarak düzenlenen görkemli gecede duygu dolu anlar yaşandı.Kaşıbeyaz Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaşıbeyaz, “Bu özel gecede yanımda olduğunuz için öncelikle hepinize çok teşekkür ederim. Kaşıbeyaz’ın marka haline gelmesinde bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan dostlarımızın, bizi her zaman el üstünde tutan misafirlerimizin ve siz sevgili basın mensuplarının çok büyük katkısı var. Misafirlerimizin göstermiş olduğu sadakat ile kalitemizden ödün vermeden nice 50 yıllar olacağına gönülden inanıyorum.” açıklamalarında bulundu. Kaşıbeyaz Lezzet Grubu’nun tüm personelinin hazırladığı sürpriz video ile duygu dolu anlar yaşayan Ahmet Kaşıbeyaz, davetliler ile Gaziantep’ten İstanbul’a uzanan hayat hikayesini de paylaştı.

 

50. yıla özel pastırmalı kebap

Antep yöresi müzik topluluğunun çaldığı yöresel müzikler eşliğinde geceye katılan misafirler, ilk kez bu özel gecede görücüye çıkan “Kaşıbeyaz Pastırmalı Kebap”ın da tadına baktılar. Kebabın duayeni Ahmet Kaşıbeyaz’ın Kaşıbeyaz Lezzet Grubu’nun birbirinden deneyimli şefleri ile birlikte hazırladığı pastırmalı kebap misafirlerin büyük beğenisini kazandı. Pastırmalı kebapla birliktemevsimsel lezzetlerden oluşan özel kış mönüsünün de tanıtıldığı gecenin son sürprizi ise “Kaşıbeyaz Lezzetleri” kitabı oldu. 50 yılı aşkın bir süredir nesilden nesile aktarılan Kaşıbeyazlezzetlerinin nasıl kitap haline getirildiğiyle ilgili Kaşıbeyaz Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaşıbeyaz şu açıklamalarda bulundu: “Bugüne kadar misafirlerimiz hep, ‘Kebabın içine ne koyuyorsunuz? Hangi baharatları kullanıyorsunuz?’ gibi soruları sıkça soruyorlardı. Biz de Kaşıbeyaz’ın bugünlere gelmesinde çok büyük katkıları bulunan misafirlerimize hem lezzetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmaları hem de evlerinde bizden bir anı olarak bulundurmaları için mönümüzdeki lezzetleri kitap haline getirdik. ‘Kaşıbeyaz Lezzetleri’ kitabı, Kaşıbeyaz’a gelen her misafirimize verebileceğimiz bir hediye oldu.” Ahmet Kaşıbeyaz ve oğulları Murat ve Suat Kaşıbeyaz, uzun süre hafızalardan çıkmayacak bu özel geceyi birlikte kestikleri pastayla noktaladılar.