Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı

Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı

Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediyesi, Kastamonu Platformu, Kas-Der, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı etkinlikleri çerçevesinde Belediye Meydanı’nda 100. Yıl Şapka Defilesi gerçekleştirdi. Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Şapka Müzesi’nde yer alan birbirinden özel şapkaların sergilendiği defile, konukların büyük beğenisini kazandı. Özel ve tarihi şapkalar konuklardan yoğun ilgi görürken, en büyük alkışı ise Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün taktığı şapkalar aldı.  

Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, muasır medeniyetler seviyesinin en önemli adımlarından biri olan Şapka ve Kıyafet İnkılabını gerçekleştirdiği yer olan Kastamonu’da, Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) ve Kastamonu Belediyesi iş birliği ile düzenlenen ‘Şapka Defilesi’ konukların büyük beğenisini kazandı. Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Şapka Müzesi’nde yer alan birbirinden özel şapkaların sergilendiği defilede ünlü manken Ece Gürsel de yer aldı. Büyük beğeni toplayan defile izleyenler tarafından yoğun alkış aldı. Yapılan şapka defilesinde Rahmetli Başbakan Bülent Ecevit ve Rahmetli Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in şapkaları sergilendi. Defile sonrası konuşan Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu; “Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz. Milli mücadelede Kastamonu çok ayrı yere sahip. İstiklal Madalyalı tek ilçenin sahibi biziz. Sevgili gençleri gördükçe de gelecekle ilgili umutlar bir kat daha artıyor. Cumhuriyeti Büyük Önder Atatürk size armağan etti. Dolayısıyla bizde artık gençlerin elinde Cumhuriyetin çok daha ileriye gideceğini bekliyoruz, umuyoruz, diliyoruz. Geleceğin Türkiye’sini birlikte inşa edeceğiz, hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi. Özel ve tarihi şapkalar konuklardan yoğun ilgi görürken, en büyük alkışı ise Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün taktığı şapkalar aldı. Türkiye’nin ünlü modellerinin ve sanatçılarının yer aldığı defilenin sonunda podyuma 10. Yıl Marşı eşliğinde çıkan ve Türk Bayrağı açan modelleri konuklar ayakta alkışladı. Defilenin ardından ise defileye katkıda bulunan isimlere plaket takdim edilirken konuklar KAS-DER yöneticilerine ve KAS-DER BAŞKANI Remzi Şen’e tebriklerini sundular.
Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı Ahmet Koç
Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı Pınar Güve...
Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı Atilla Savaşan
Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı Buse Şahbaz
Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı Cem Güleryüz
Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı Duygu Çakmak
Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı Ece Gürsel
Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı Elif Tokgöz.
Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı Hamza Efe Kapucuoğlu
Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı İdil Berivan Karakuş
Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı İrina Kılıç
Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı Metehan Varol
Kastamonu Cumhuriyetin 100. Yılını Görkemli Bir Şapka Defilesi İle Kutladı Yasemin Turhan