İstanbul Wıldcats : Espor Dünyasında Türkiye’nin Gururu Oldular

İstanbul Wıldcats : Espor Dünyasında Türkiye’nin Gururu Oldular İstanbul Wıldcats : Espor Dünyasında Türkiye’nin Gururu Oldular

Kazandığı şampiyonluklarla dikkatleri üzerine çeken Istanbul Wildcats başarısını her alanda gösteriyor. Profesyonel yönetim ekibi ve yetenekli oyuncularıyla Türk gençlerine güvenen ve kadrosunda Türk Espor oyuncularına ağırlık veren Istanbul Wildcats, kazandığı başarılarla sadece Türkiye’de değil uluslararası arenada da bilinirliliğini her geçen gün arttırıyor.  

Son yıllarda dünyada en çok takip edilen spor dallarından biri haline gelen Espor’daki başarısıyla dikkat çeken ve Türkiye’yi başarıyla temsil eden Istanbul Wildcats her geçen gün şampiyonluklarına yenilerini eklerken uluslararası oyun ve içerik üreticilerinin de dikkatini çekiyor. Son olarak Zula Invitational’da Avrupa Şampiyonluğu ve Zula 9. Yıl Türkiye Şampiyonluğu’nu elde eden Istanbul Wildcats oyuncuları büyük mutluluk yaşadı. Şampiyonluğun hemen sonrasında PUBG Mobile, Honor of Kings ve Valorant gibi popüler yapımları bünyesinde barındıran Çin merkezli oyun devi Tencent'in Global ekibi Istanbul Wildcats kulüp binasını ziyaret ederek takımın teknolojik altyapısını ve kupa müzesini inceledi. Aynı gün İstanbul Wildcats Robotics takımı ise 6 farklı ülkeden 52 takımın katılımıyla Volkswagen Arena'da gerçekleşen ve Türkiye'nin ilk Robotics organizasyonu olan First Robotics Competition İstanbul Regional 2024'ten şampiyonluk ile ayrıldı. Bunun yanı sıra Innovation in Control Award ödülüne de layık görülerek 17 Nisan’da 550 takımın katılımıyla Houston’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.