İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın Yeni Mütevelliler Kurulu Başkanı Ömer M. Koç Oldu

 İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın Yeni Mütevelliler Kurulu Başkanı Ömer M. Koç Oldu İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın Yeni Mütevelliler Kurulu Başkanı Ömer M. Koç Oldu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı Mütevelliler Kurulu’nun 1 Kasım 2022 tarihli toplantısında, görev süresi dolan Prof. Dr. Münir Ekonomi yerine Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç’un İKSV Mütevelliler Kurulu Başkanlığı’nı üstlenmesine oybirliğiyle karar verildi.  

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, İKSV Mütevelliler Kurulu'nda başkanlık görevini üstlenmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Medeni, çağdaş ve aydın bir Türkiye’nin yolunun eğitim ve sanattan geçtiğine inanıyorum. Ülkemizin kültür ve sanat yaşamına, 50 yıldır paha biçilemez katkılar sağlayan İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın Mütevelliler Kurulu Başkanlığı’nı üstlenecek olmaktan memnûniyet duyuyorum,” dedi.
İKSV Mütevelliler Kurulu, bundan böyle Ömer M. Koç başkanlığında çalışmalarını sürdürecek.

İKSV’nin Yönetim Kurulu ise vakfın kurucu sponsoru olan Eczacıbaşı Topluluğu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı başkanlığında çalışmalarına devam ediyor. İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı toplantının ardından “Uzun yıllardır özellikle güncel sanat alanındaki çalışmalarımızın en büyük destekçisi olan Koç Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer M. Koç'un İKSV Mütevelliler Kurulu Başkanı olmasından büyük mutluluk duyuyorum. Sayın Koç'un da desteğiyle sürdüreceğimiz çalışmalarla vakfımızı 50. yılının ötesine en başarılı şekilde taşıyacağımıza, sanatçılara ve sanatseverlere katkılarımızı güçlendirerek devam ettireceğimize gönülden inanıyorum,” dedi.
Vakfın Yönetim ve Mütevelliler Kurullarının tüm üyeleri www.iksv.org/tr/hakkimizda/iksv adresinde görülebilir.


İstanbul Kültür Sanat Vakfı hakkında
 
1973 yılında İstanbul’da uluslararası nitelikli, büyük bir sanat festivali düzenlemek amacıyla kurulan İKSV, kâr amacı gütmeyen ve kamu yararına çalışan bir kültür kurumu. 2022’de 50. yaşını kutlayan İKSV, bugüne dek müzik, sinema, sahne sanatları, güncel sanat ve tasarım alanlarında yaptığı festivaller ve bienallerinde Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından sanatçılarla milyonlarca sanatseverleri bir araya getirdi.

Elli yıllık tarihiyle ülkemizin en köklü kültür kurumları arasında yer alan İKSV, sanatçılara ve yaratıcı profesyonellere sağladığı çeşitli desteklerle kültür birikimini zenginleştirmeyi hedefliyor ve kültür politikalarının geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla araştırmalar yürütüp raporlar hazırlıyor. Genç sanatçıları destekleyen çalışmalar da yürüten İKSV ayrıca sanat sevgisi ve beğenisinin yaygınlaşması amacıyla çocuklara ve gençlere yönelik yaratıcı etkinlik programları da sunuyor.


İKSV ile ilgili daha fazla bilgi için: www.iksv.org


İKSV Faaliyet Raporları’na erişmek için: www.iksv.org/tr/hakkimizda/faaliyet-raporlari

Yüksek çözünürlüklü görseller için: www.iksvphoto.com/album/0iec57

İKSV ile ilgili gelişmeleri sosyal medyada takip etmek için:
Instagram I Twitter I Facebook I LinkedIn I YouTube I Spotify I Apple Music

 
 İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın Yeni Mütevelliler Kurulu Başkanı Ömer M. Koç Oldu Bülent Eczacıbaşı