İş Sanatta Bu Hafta

İş Sanatta Bu Hafta İş Sanatta Bu Hafta

11 Ocak 2016, pazartesi saat: 20.30 ''Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı’ndan / Nâzım Hikmet şiir dinletisi 19 Ocak 2016, Salı Saat: 20.30 Basel Oda Orkestrası Ve Piyanoda Héléne Grimaud

Nâzım Hikmet’in 1940’larda çok güç koşullarda yazdığı “Memleketimden İnsan Manzaraları” şaheserinden seçilmiş şiirler yepyeni bir düzenleme ile 11 Ocak, Pazartesi akşamı saat 20.30’da İş Sanat’ta. Usta şairimizin dizelerini Tilbe Saran, Hümay Güldağ, Hakan Gerçek, Bülent Emin Yarar ve Metin Belgin seslendirilecek. Serdar Yalçın’ın müzik yönetmenliğinde “tren atmosferi”nin imgesel olarak canlandırıldığı sahnede sergilenen “Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı’ndan” başlıklı dinletideki şiirleri Atilla Birkiye derledi, Mehmet Birkiye ise sahneye uyarladı.

 

Dinleti ücretsizdir. Yerler numarasız ve salon kapasitesiyle sınırlıdır.

 

Basel Oda Orkestrası Ve Piyanoda Héléne Grimaud 

Şiirsel anlatımı ve kusursuz tekniğiyle günümüzün Rönesans kadını olarak tarif edilen Hélène Grimaud, Basel Oda Orkestrası ile İş Sanat’a konuk oluyor. Dünyanın en saygın oda müziği topluluklarından Basel Oda Orkestrası’nın ödüllü piyanist Héléne Grimaud’ya eşlik edeceği ve 19 Ocak, Salı akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek konserde Stravinsky, Bach, Prokofyev ve Mozart’tan eserler seslendirilecek.

 

Bilet Fiyatları: 1. Kademe: 175 TL 2. Kademe: 120 TL 3. Kademe: 80 TL İndirimli: 70 TL öğrenci: 20 TL

 

Konser biletleri İş Sanat Ana Gişe’den ve Biletix satış noktalarından temin edilebilir.