İş Adamı Emir Kosif, Anatolian Business Forum Zirvesinde Moderatör Oldu

İş Adamı Emir Kosif, Anatolian Business Forum Zirvesinde Moderatör Oldu İş Adamı Emir Kosif, Anatolian Business Forum Zirvesinde Moderatör Oldu

Girişimci ve Yöneticiler Derneği'nin ev sahipliğinde Kayseri Erciyes Kültür Merkezi’nde düzenlenen, TRT Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da katıldığı Anatolian Business Forum zirvesinin ilk oturumu "Start-up Kültüründe Yükselmek" başlığı ile gerçekleştirildi.

Oturumun moderatörlüğünü 2020’de Yılın İş Adamı ödülüne layık görülen, The Brain Group Kurucusu Emir Kosif üstlendi. Falaaddin Kurucu Ortak ve CTO'su Kaya Diker; girişimcilikte ortaklığın evlilik kadar önemli olduğunu vurgularken, Anatolia GSYF Kurucu Ortağı Enes Uğurlu; kendi fikri olan veya yazılımcı olmak isteyenlere mentörlük yapmayı hedeflediklerini dile getirdi. Üretken Akademi YK Üyesi Okan Özbay ise, girişimcilik ekosistemine girmek için üniversite döneminin geç olduğunu, bu anlayışın lise süreçlerine kadar indirgenmesi gerektiğinin altını çizdi. Oturum, Emir Kosif’in kısa özeti ve zirveye katılan girişimci adaylarına yaptığı bir hatırlatma ile sona erdi. “Sevgili arkadaşlar, 4 yanlış 1 doğruya götürür. Denemekten vazgeçmeyin.”