Hologramla Başladı Gözyaşları İle Bitti Dünya Yıldızlarına Meydan Okudu

Hologramla Başladı Gözyaşları İle Bitti Dünya Yıldızlarına Meydan Okudu Hologramla Başladı Gözyaşları İle Bitti Dünya Yıldızlarına Meydan Okudu

İstanbul Grand Cevahir Otel'de düzenlenen Geleneksel Şişli Kulüpler Birliği Dayanışma Gecesi ‘nde tek sanatçı olarak sahne alan olan Aylin Coşkun, tam anlamıyla bir görsel şova imza attı.

Hazırlıkları haftalar önce başlayan gecede Gülşah Saraçoğlu tarafından tasarlanan sekiz farklı kıyafet giyen Aylin Coşkun, David Hernandez tarafından hazırlanan kareografi ve dans gösterileriyle kendisini izlemeye gelenleri adeta mest etti.

Biletleri günler öncesinden tükenen etkinlik, Türkiye'de daha önce hiç bir sanatçı tarafından kullanılmayan ve dünya yıldızları tarafından tercih edilen hologram gösterisi ile start aldı. Etkileyici sahne şovları ile baş döndüren Aylin Coşkun, ''bu şov için günlerdir gece gündüz hazırlanıyoruz. Beyonce ve Rihanna gibi isimlerle yarışmak için yola çıktığımı söylemiştim. Umarım iddiamda ne kadar ciddi olduğumu ispat edebilmişimdir.''derken, ünlü sanatçının sahne enerjisi parmak ısırttı.

Aylin Coşkun'a destek vermek için gecede hazır bulunan Hande Yener, sahneye çıkarak yakın arkadaşını onurlandırdı. Performansının sonunda ''Ben böyle bir sahne görmedim. Şuan hala şaşkınlık içerisindeyim. Bu travmayı kolay kolay atlatamam sanırım. Aylin Coşkun bence Türkiye'nin Beyonce'u. Yok böyle bir şov. Tebrik ediyorum, takdir ediyorum.'' sözleri ile hayranlığını dile getiren Hande Yener, bu sırada gözyaşlarına boğulan arkadaşını ''Türkiye'nin Beyonce'u Aylin Coşkun'' sözleri ile takdim etti.

Program sonunda kuliste gözyaşları sel olup akarken, tüm ekip daha sonra kutlama için Hande Yener'in sahibi olduğu Sebastian'ın yolunu tuttular.

 

Konsere ilişkin detaylı ön çalışma ve hazırlık detay bilgileri aşağıdaki gibidir;

 

* Konser için dünyaca ünlü Kareograf David Hernandez her şarkı için ayrı bir dans ve kareografi gösterisi hazırladı.

 

* Gecede kullanılacak olan hologram ve yansıtma teknikleri yurt dışından özel olarak getirtildi.

 

* Sahne, ses ve ışık sistemleri, kareografi gösterilerinde kullanılacak aksesuar ve kostümler için 3 tır dolusu malzeme kullanıldı.

 

* Modacı Gülşah Saraçoğlu her biri gece için özel 8 adet kıyafet tasarladı. Kıyafetlerde 40.000'in üzerinde swarowski taş kullanıldı.

 

* Gecede yapılacak olan görsel aktiviteler için tam 150.000'i ultra fiberoptik 50.000 metre kablo kullanıldı.

 

* Sahne düzeni için günler öncesinden 8 kişilik bir ekip 35 farklı tasarım ve yerleşim hazırladı.