“Gılgamış Sergisi” Atmosferinde Banu Güven’den Muhteşem Caz Konseri

“Gılgamış Sergisi” Atmosferinde Banu Güven’den Muhteşem Caz Konseri “Gılgamış Sergisi” Atmosferinde Banu Güven’den Muhteşem Caz Konseri

Başarılı anchor woman Banu Güven Uluslararası Nilüfer “Caz Tatili” Festivali’nde, Banu Güven Quartet ile Bursalı caz severlerle buluştu..

Caz müziğine olan tutkusunu her fırsatta dile getiren başarılı haberci Banu Güven, 5 Şubat – 5 Mart tarihleri arasında Bursa Podyum Park Galeri ‘de sergilenen “Gılgamış Sergi”nin atmosferinde  6 Şubat’da caz severlere unutulmaz bir konser yaşattı. 

 

Başarılı anchor women Banu Güven , “Bursa’da caz dinlemeyi seven çok güzel bir kitle var. Festivaldeki sanatçılar çok önemli ve başarılı müzisyenler. Konserlerin dolu olması Türkiye’de caz adına beni çok mutu ediyor. Müzik benim aşkım, olmazsa mutsuz olurdum. Hayatımızdan hiç bir zaman müzik eksik olmasın.” dedi.

 

Banu Güven Quartet konseri , Uludağ üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Resim- İş Eğitimi Ana Bilim Dalı’nın 20 Akademisyeninin  eserlerinin bulunduğu “Gılgamış Sergi”sinin de sunulduğu salonunda gerçekleşti. 

 

Uluslararası Nilüfer “Caz Tatili” Festivali ile ilgili olarak Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey;

“Nilüfer Bursa’nın değil artık Türkiye’nin de gülen yüzüdür. “ Gülümseyin Nilüferdesiniz “ sloganı ile yıllardır sanat üretiyoruz ve kültür aktarıyoruz. Şu günlerde yine bir uluslararası festivalin ilkini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Uluslararası Caz Tatili Festivali kapsamında Dünya ve Türk Cazı’nın ustaları içimizi ısıtmaya devam ediyor. Bize de evet caz iyi bir şeydir demek düşüyor” dedi.

 

Festival hakkında…

İbrahim Maalouf, Tomatito, Omar Sosa/Joo KrausDuo, Guillaume Perret & The Electric Epic, TorstenGoods&Band, Elina Duni&Colin Vallon, Birsen Tezer, Kerem Görsev Quartet, Jülide özçelik, Karsu Dönmez, Emin Fındıkoğlu+12, Nida Ateş&Elie Maalouf, Şallıel Bros. & önder Focan‘Funkbook’ , Ayşe Tütüncü ve Emre Karabulut Dörtlüsü, Ferit Odman Quartet, Elif çağlar Quartet, Fun Fatale , Banu Güven Quartet, Atiye “çok sevgili caz”, Ece Göksu Quartet, Cenk Erdoğan & İkiz “Lahza” Şenay Lambaoğlu, Barış Demirel gibi cazın sihirbazları Uluslararası Nilüfer “Caz Tatili” Festivali’nde unutulmaz bir müzik şölenine damga vurmaya devam ediyor… Ayrıca festival kapsamında düzenlenen seminer ve paneller,müzik severlere farklı deneyimler yaşama fırsatı tanıyor…

Uluslararası Nilüfer “Caz Tatili’nin Caz Noktaları; Nazım Hikmet Kültürevi, Podyum Park, Eker Meydan Sir Winston , Baob, Sanat Mahal, 22.02 Görükle Trio Sahneleri olarak belirlendi…

 

Eker Meydan ve Podyum Park alanlarında ücretsiz olarak izlenen konserler, diğer salonların kültür sanat gişelerinde 10.00 TL ila 15.00TL olarak iki farklı fiyatla müzikseverlerle buluşuyor.