Gala Modern İle Eğitime Destek

Gala Modern İle Eğitime Destek Gala Modern İle Eğitime Destek

İstanbul Modern’in eğitim programlarını destekleyerek 2016 yılında da çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlenen “Gala Modern”, 12 Aralık Cumartesi akşamı İstanbul Modern’de gerçekleştirildi. İş, sanat ve medya dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren geceye 600 kişi katıldı.

“Gala Modern” gecesinin ana sponsorluğunu bu yıl Eren Holding üstlendi. “Gala Modern”in diğer sponsorlarından İstanbul Modern Restoran, her yıl olduğu gibi bu yıl da gece için özel menü hazırladı, Vakko Espace gecenin mekan tasarımını, Dream Design Factory (dDf) ise organizasyonunu yaptı.

Sunuculuğunu, gönüllü olarak Rana Erkan Tabanca’nın üstlendiği “Gala Modern” gecesinde, müzenin eğitim etkinliklerine destek sağlamak amacıyla Raffi Portakal ve Maya Portakal Bitargil yönetiminde destek yarışı gerçekleştirildi.

Halit Ergenç ise İstanbul Modern’in YOK OLMADAN (Doğa ve Sürdürülebilirlik üzerine Bir Sergi) başlıklı yeni sergisine paralel düzenlenecek eğitim programlarını  

tanıtarak, bu programların gerçekleşmesi için  destek arayışına katkıda bulundu.

“Gala Modern” gecesine sanatçılar Nuri Bilge Ceylan, Adnan çoker, William Kentridge, Sıtkı Kösemen, Nuri Kuzucan, Kemal önsoy, Ardan özmenoğlu, Adrián Villar Rojas, TUNCA, Ziya Tacir, Richard Wentworth, Pae White ve Autoban (Seyhan özdemir Sarper, Sefer çağlar) İstanbul Modern’in eğitim projelerine destek olmak için özel çalışmalar hazırladı.

13 sanatçının 15 çalışmayla yer aldığı destek yarışında müzenin eğitim projelerine  2 milyon 195 bin TL katkı sağlandı. İstanbul Modern’in YOK OLMADAN başlıklı yeni sergisine paralel düzenlenecek eğitim programlarına 300 bin TL destek verildi.

İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, İstanbul Modern Eğitim Dostları’nın yaptığı katkılarla çeşitlenen eğitim programlarından bu yıl 42 bin çocuk ve gencin yararlandığını belirtti.

Enra grubunun Pleiades adlı özel bir gösteri sunduğu gece, destek yarışından sonra “After Party” ile geç saatlere kadar sürdü.

“Gala Modern” gecesini düzenleyen İstanbul Modern Kültür Elçileri; Esra Ekmekçi çalıcıoğlu, Levent çalıkoğlu, Banu çarmıklı, Oya Eczacıbaşı, Şeli Elvaşvili, Ronit Gülcan, Melkan Gürsel, Merve Gürsel, Cem Hakko, Banu İpeker, Esra özsüer, Maya Portakal Bitargil, Raffi Portakal, Okşan Atilla Sanön, Aslı Soyak, Asuman Şener, Rana Erkan Tabanca ve Taha Tatlıcı’dan oluşuyor.