Fatma Dursun : Sağlık Turizmine Kattığı Değerle Öne Çıkıyor

Fatma Dursun :  Sağlık Turizmine Kattığı Değerle Öne Çıkıyor Fatma Dursun : Sağlık Turizmine Kattığı Değerle Öne Çıkıyor

Düzenlediği seminerler, aldığı ödüller ve başarılı uygulamalarıyla hem Türkiye hem de Avrupa’da sağlık sektöründe üne kavuşan FD Hair Transplant Kurucusu Ünlü Saç Ekim Uzmanı Fatma Dursun, Türkiye’nin ekonomisine büyük değer katan sağlık turizmindeki başarısıyla da dikkat çekiyor. Saç ekimi işlemini yüksek standartlarda sağlayan ve başarılı işlemleri sayesinde birçok TV programında fikirlerine başvurulan Fatma Dursun, Türkiye’nin ekonomik gücüne güç katan sağlık turizmindeki girişimleriyle de ekonomiye can veriyor.  


Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen danışanlarına yüksek standartlarda saç tedavisi uygulayan FD Hair Transplant Kurucusu Ünlü Saç Ekim Uzmanı Fatma Dursun hem ulusal hem de uluslararası arenada Türkiye’yi ve Türkiye’deki kaliteli sağlık hizmetini başarıyla temsil ediyor. Kazandığı başarıların yanı sıra aldığı ödüllerle sektöründe öne çıkan ve farkını ortaya koyan Fatma Dursun aynı zamanda Türkiye ekonomisine büyük değer katan sağlık turizmindeki payıyla da dikkat çekiyor. Bugüne kadar yurt dışında birçok seminer veren ve saç ektirmek için yurt dışından Türkiye’ye gelmek isteyen ancak birtakım endişeleri olan danışanlara Türkiye’yi tanıtan başarılı iş kadını bu anlamda da Türkiye’deki turizme destek oluyor. Bu anlamda ABD, İngiltere, Fransa ve özellikle İtalya’dan yoğun talep alan Fatma Dursun, yoğun bir katılımın olduğu seminerlerde hangi tekniklerin kimlere uygun olduğu, sektördeki sahtelikler ile gerçekliklerin nasıl ayrıldığı, konsültasyonların nasıl yapıldığı, VIP transferler, danışanların kliniklere geliş-gidişlerin nasıl gerçekleştiği gibi konuları slayt gösterileri ile beraber aktarıyor ve bu sayede Türkiye’nin saç ekimi için ne kadar doğru bir tercih olduğunu anlatıyor.

SAĞLIK TURİZMİ PASTASINDAN
 TÜRKİYE’NİN ALDIĞI PAYI
 YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞIYOR
Küresel pazarın saç ekim tedavisinde 5 milyar dolardan fazla bir hacme sahip olduğunu dile getiren ve bu pastadan pay almanın çok önemli olduğunu da sözlerine ekleyen FD Hair Transplant Kurucusu Ünlü Saç Ekim Uzmanı Fatma Dursun, sağlık turizminin bir hizmet satışı içerdiği için gelen payın neredeyse tamamının cari açığı azalttığını da önemle vurguluyor. Bu anlamda Türkiye’nin doğru tanıtılması ve merdiven altı hizmetin önlenmesi gerektiğini belirten Fatma Dursun “Saç ekimi konusunda biz elimizden gelen gayreti göstermeye hazırız. Türkiye’de salık kurumlarının uluslararası akreditasyona sahip olması tercih noktasında önemli bir etken ve sağlık hizmetlerinde maliyet avantajı var. Turistik olanakların yeterli düzeyde olması sebebiyle salık amaçlı turizm ile diğer turizm türleri birleşebiliyor. Türkiye olarak, yüksek salık hizmetleri kalitesine sahibiz. Salık teknolojilerinde güncel yaklaşımlar, hizmetler sunuluyor ve dört mevsim turizmin olması büyük avantaj sağlıyor.” dedi.