Evren Kayar Yeni Tasarımlarını Tanıttı

Evren Kayar Yeni Tasarımlarını Tanıttı Evren Kayar Yeni Tasarımlarını Tanıttı

Takı tasarımını ‘Sanatın mücevhere dönüşmesi’ olarak tanımlayan Evren Kayar, New York ta MAD Museum’daki LOOT Show’un ardından İstanbul Nişantaşı’nda yer alan mağazasında sosyal yaşam dünyasının sevilen isimleri ve yakın dostlarını ağırladı.

Birbirinden değerli tasarımlar ile misafirlerini ağırlayan Evren Kaya, ‘Tasarım ve seçkilerimde Sanatsal Dışavurum, Orijinal Tasarım ve Kusursuz İşçilik kriterlerini uygulamaya özen gösterdim’ dedi.

Evren Kayar New York ta MAD Museum’daki LOOT Show da sergilediği  “Takım Yıldızı” koleksiyonunda gökyüzü “Kuvars” koleksiyonunda ise su temasından yola çıktı.

EARTH koleksiyonunda ise topraktan ilham alarak toprağın  değişik coğrafyalardaki 4 mevsimin ahengini vurgulayan doğadaki renkleri farklı teknikler uygulayarak çeşitli renk zenginliği ile hayata geçirdi.

Rüzgarın toprağı aşındırıcı etkisini gözlemleyerek elde ettiği formları koleksiyonuna taşıyarak topraktaki durağanlığı rüzgarın etkisiyle hareketlendirdi.

Bronz çağında geliştirilen ilkel metal tekniklerini zorlayarak, metalin değişik hallerinden esinlenerek ve ilk defa bronz çalışarak farklı bir heyecan yaşadı.

özellikle yılbaşını hedeflediği yeni “Evren Kayar Home” Koleksiyonu için bu davette özel bir bölüm ayırdı ve davete katılan misafirleriyle yakından ilgilenerek özel koleksiyonları hakkında detaylı bilgiler verdi.