Efsanevi Lee, Marka Yüzü Kenan Doğulu’ya Özel Dikim İki Farklı Denim Smokin Tasarımıyla Dikkat Çekiyor

 Efsanevi Lee, Marka Yüzü Kenan Doğulu’ya Özel Dikim İki Farklı Denim Smokin Tasarımıyla Dikkat Çekiyor Efsanevi Lee, Marka Yüzü Kenan Doğulu’ya Özel Dikim İki Farklı Denim Smokin Tasarımıyla Dikkat Çekiyor

130 yıllık köklü geçmişiyle efsanevi denim markası Lee, Ace Nayman markasının kurucusu ve tasarımcısı Ece Nayman’ın modern dokunuşuyla smokinde çığır açtı. El işçiliği detaylarıyla dikkat çeken iki farklı denim smokin tasarımı, ünlü sanatçı Kenan Doğulu’nun üzerinde hayat buldu.  

Global çapta bir dünya devi olan denim ve casual giyim markası Lee, marka yüzü Kenan Doğulu için tasarımcı Ece Nayman ile bir araya geldi. Sanatçı için farklı sahne kostümleri de tasarlayan Ece Nayman, Lee’nin köklü geçmişi ve Kenan Doğulu’nun dinamik tarzından yola çıkarak çok özel denim smokinler tasarladı. İçlerinden Kenan Doğulu’nun cesur, zamansız ve özgün stilini en iyi yansıtan “Haute Couture” ve “Savoir Faire” temalı tasarımlar hayata geçirildi.

Lee’nin marka DNA’sını koruyarak gece şıklığına uyarlanan denim smokinlerde, el işçiliği ön planda tutuldu. Farklı kumaş ve materyallerin birlikte kullanıldığı tasarımlarda, görünümü bir üst seviyeye taşımak için siyah denim tercih edildi. Rengini koruma amaçlı rinse yıkama sonrası en ham haliyle kullanılan denim, klasik dokuma takım elbise kumaşı ile bir araya getirildi. Bir ay süren titiz çalışmanın sonunda, ipek organze ve taş işleme detaylarıyla son dokunuşları tamamlandı.

Lee ile iş birliğinden heyecan duyan tasarımcı Ece Nayman, “Lee gibi köklü bir denim markasıyla iş birliği yapmak harika bir deneyimdi. Tarzını ve sanatını çok uzun yıllardır takip ettiğim Kenan Doğulu ile çalışmak benim için her zaman çok keyifli ve gurur verici. Onun yeniliklere açık, dinamik ve renkli kişiliği ile tasarım dilim çok örtüşüyor. Kenan’ın kendisi gibi özgün bir tasarım ortaya çıkarmak istedim. Bir casual giyim markası olarak Lee’nin kendi tarihinde de smokin tasarlamak çok sık rastlanmayacak türden bir çalışmaydı.” şeklinde düşüncelerini ifade etti.