Dünyaca Ünlü İsimlerin Yat ve Tekne Dekorasyonunu Yapıyor

Dünyaca Ünlü İsimlerin Yat ve Tekne Dekorasyonunu Yapıyor Dünyaca Ünlü İsimlerin Yat ve Tekne Dekorasyonunu Yapıyor

Tekne dekorasyonuna profesyonel bir bakış açısı getiren, Mengen Design Kurucusu Tasarımcı Fulya Mengen, denizcilik sektöründe uzun yıllar faaliyet gösteriyor. Yat ve tekne tasarımında birçok başarılı projeye imza atan Mengen Design Kurucusu Fulya Mengen, dünyaca ünlü isimlerin Türkiye’deki yat ve teknelerini tasarlıyor.

Dubai, Katar, Bahreyn gibi ülkelerden tatil için Türkiye’yi tercih eden iş insanlarının tekne ve yat dekorasyonunu yapan Mengen, ünlü isimlerin tatil için Türkiye’yi tercih ettiğini, lüks tekne ve yatlarını Ege-Akdeniz koylarına demirlediklerini söylüyor. Mengen, “2022 yazı tekne ve yat turizmi açısından oldukça bereketli bir yıl olacak. Daha şimdiden dünyaca ünlü isimlerden bu yaza yetişmesi için birçok sipariş aldık. Gelen siparişler arasında Arap Yarımadası’nın hatırı sayılır iş adamları yer alıyor.” dedi.
Bu yaz yat ve teknelerde “yeni retro” eğilimi görülecek
Mengen Design Kurucusu Fulya Mengen, “Modern yaşam alanlarını yansıttığımız yatlarda klasik çizgilerden vazgeçmeyenler için 2022’de retro eğilimi görülecek. 70’lerin izlerini taşıyacak bu trendde modern geometrik desenler olacak. Yeni retro stilinde yatlarda, üç renk kuralında ferah bir yaşam alanı yaratmak yazın dinlenmenizi sağlayacaktır. Örneğin; Retro çizgilerin hakim olduğu turuncu tonlarında yastıklar, hardal sarı koltuk kılıfıyla, fuşya renkli kırlentlerin yer aldığı iç mekanlarda renkli ve eğlenceli bir görünüm kazandırmanız mümkün. Beyaz ve ahşap tonları da yeni retro stilde bu sene sıkça gördüğümüz renkler olacak.“ dedi.
Kişiye özel yat tasarımları yapıyor
Mengen Design markasıyla yat iç ve dış mekan tasarımları yapan Fulya Mengen, kişiye özel olarak tasarladığı yatlarda danışmanlık verdiği markalarının bakış açılarını, beklentilerini karşılayarak sıradanlığın dışında yaşam alanları sunuyor. Fulya Mengen, evleri, ofisleri, yatları, kısaca tüm yaşam alanlarını  “nefes aldığımız sürece huzur bulacağımız manevi sığınaklarımız” olarak tanımlıyor.