Denib Design Yarışmasında Büyük Final Heyecanı Yaşandı

Denib Design Yarışmasında Büyük Final Heyecanı Yaşandı Denib Design Yarışmasında Büyük Final Heyecanı Yaşandı

DENİB tarafından, T.C Ticaret Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğünde, geleceğin tasarımcılarını ev ve banyo tekstili sektörü ile buluşturmak, ev ve banyo tekstili sektöründe yeni tasarımcılar yetiştirilmesine teşvik etmek, yenilikçi ve özgün tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmak ve Denizli’nin marka ve tasarım merkezi olması hedefinden yola çıkarak düzenlenen DENİB DESIGN Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışması’nın 2.sinde final heyecanı sona erdi.  

Denizli’de Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, üretimleri tamamlanan tasarımlar, her finalist için hazırlanan ayrı stantlarda halka açık sergilenerek ilgilenenlerin beğenisine sunulurken ardından ise tekstil sektörünün ve tasarım camiasının önde gelen isimlerinin ve protokolün katılımlarıyla gerçekleşen final gecesinde yarışmanın kazananları belli oldu.
Yaklaşık yedi ay süren uzun maratonun ardından, başta Denizli Valisi Ali Fuat ATİK, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci olmak üzere  Denizli protokolü,  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Vekilleri Fikret Kileci ve Çetin Tecdelioğlu, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, İhracatçı Birlikleri başkanları, DENİB Yönetim Kurulu ve üyeleri,  sponsor firmalar ve çok sayıda davetlinin katıldığı görkemli Final Gecesi ve Ödül Töreniyle tamamlandı.
Final Gecesinin açılış konuşmasında DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu “2021 yılında ilimiz ihracatı 4,6 milyar dolarla rekor kırmıştı. Yüzde 43 oranında artan ihracatımızla, ilk 10 ihracatçı il arasında ihracatını en çok artıran 2. il olduk. Yıl içinde 2 kez aylık bazda 500 milyon dolar değerinde ihracatın kapısını çaldık. Son 12 aylık ihracatımız ise 4,8 milyar dolar seviyelerinde. Denizlili ihracatçılar olarak 27 sektörün tamamında, 3.000’e yakın üründe, yaklaşık 4.000 ihracatçımızla, 183 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. İlimiz ihracatına sunduğunuz katkı dolayısıyla sizlerin nezdinde tüm ihracatçılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz." dedi.
Konuşmaların ardından kazananlar açıklanırken Ev Tekstili Kategorisi’nde: Mystical Touch Projesiyle: Ecem Akbulut, Retrospektif Projesiyle: Melih Tümen, Amulet Peganum Harmala Projesiyle: Eda Can; Banyo Tekstili Kategorisi’nde: Benelava Projesiyle: Habibe Çakır, Agene Projesiyle:Barış Çarpar, Ritüel Projesiyle:Dilan Geyik
dereceye girdi.