Cemiyetin Ünlü İsimleri İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde Buluştu

Cemiyetin Ünlü İsimleri  İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde Buluştu Cemiyetin Ünlü İsimleri İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde Buluştu

İş, sanat ve cemiyet hayatının birçok tanınmış ismi, Başarım Sensin Derneği’nin organizasyonuyla dünyanın en büyük müzelerinden biri olan ve yakın zamanda yenilenen İstanbul Arkeoloji Müzesi’ndeki eserleri keşfetti. Ünlü sanat ve tarih yazarı Serda Büyükkoyuncu’nun muhteşem anlatımıyla gerçekleştirilen bu tarih ve kültür dolu geziye Başarım Sensin Derneği Başkanı Şule Argüder, Figen Kıral, Meral Kosif, Sengül Hashas, Özge Sander, Çiğdem Hitay, Merve Gümüşyazıcı ve ünlü tarihçi ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç gibi isimler katıldı.  

Üniversite öğrencilerine burs yardımında bulunan ve kariyer planlarında öğrencilere destek olan Başarım Sensin Derneği, muhteşem bir tarih ve kültür gezisine imza attı. Gönül çatısı altındaki üniversite öğrencilerinin eğitim burslarına katkı sağlamak amacıyla İstanbul Arkeoloji Müzesinde gerçekleştirilen geziye iş, sanat ve cemiyet hayatının birçok ünlü ismi katıldı. Ünlü sanat ve tarih yazarı Serda Büyükkoyuncu’nun muhteşem anlatımıyla gerçekleştirilen bu tarih ve kültür gezisine Başarım Sensin Derneği Başkanı Şule Argüder, Figen Kıral, Çiğdem Hitay, Özge Sander, Meral Kosif, Sengül Hashas ve ünlü tarihçi ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç gibi isimler katıldı.

Başarım Sensin Derneği Başkanı Şule Argüder ve dernek yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı gezinin geliri, derneğin bünyesinde burs alan üniversite öğrencilerinin eğitim fonuna aktarılacak.

Türkiyenin müze olarak inşa edilen en eski binası olan İstanbul Arkeoloji Müzesi, dünyanın en büyük müzeleri arasına yer alıyor. Yaklaşık bir milyon esere sahip olan müzede, Balkanlar, Anadolu, Afrika, Mezopotamya, Afganistan, Arap Yarımadası gibi Osmanlı sınırları içerisinde yer almış medeniyetlerden çeşitli eserler bulunuyor. 
 
Başarım Sensin Derneği Hakkında:
Başarılı fakat maddi anlamda fırsat eşitsizliği yaşayan üniversite öğrencilerinin eğitimi için çabalayan Başarım Sensin Derneği üyeleri, derneğin gönül çatısı altında bulunan Boğaziçi Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Marmara Tıp Fakültesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi öğrencilerine destek sağlamak amacıyla kurulmuştur. Derneğin hedefi, sürekli öğrenme ve başarılı birer birey olabilme arzusundaki öğrencilere eğitim ve yemek bursu imkanı sağlarken aynı zamanda Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, Cumhuriyetimizin değerlerine sahip, özgüven sahibi sosyal bireylerin gelişimine katkıda bulunmaktır. Öğrencilere yalnızca üniversitede eğitim görürken değil, üniversiteden mezun olup, kariyer planlamaları yaparken de destek vererek ülkeye faydalı gençler yetiştirmeyi planlamaktadır. 
Figen Kıral
Cemiyetin Ünlü İsimleri  İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde Buluştu Çiğdem Hitay
Cemiyetin Ünlü İsimleri  İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde Buluştu Figen Kıral
Cemiyetin Ünlü İsimleri  İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde Buluştu Yelda Güral