Bosphorus Cigar Club, İş Dünyasının Seçkin İsimlerini Buluşturdu

Bosphorus Cigar Club, İş Dünyasının Seçkin İsimlerini Buluşturdu Bosphorus Cigar Club, İş Dünyasının Seçkin İsimlerini Buluşturdu

İş dünyasının önde gelen isimlerinin bir araya geldiği Bosphorus Cigar Club’ın ilk randevusu, muhteşem İstanbul Boğazı manzarası eşliğinde gerçekleşti. Sunset Grill & Bar Restaurant'ta düzenlenen etkinlikte, deneyimli barmenler tarafından hazırlanan özel kokteylerle, Dr. PRO'nun seçtiği özel purolar geceye damgasını vurdu.

Puro kültürünü tanıtmayı amaçlayan Bosphorus Cigar Club'ın İstanbul’un en prestijli restoranlarından Sunset Restaurant’ta gerçekleşen ilk buluşmasına Ali Gürsoy, Alpaslan Ensari, Angelo Cipriani, Ateş Konca, Ebru Erberdi, Fatih Aslanoba, Giuseppe Mannino, Güvenç Kılıç, Melih Şahinöz, Ozan Ozkural, Ozan Özkan, Sabiha Kurtulmuş, Selim Akdoğan, Süleyman Kazmirci, Turgay Ozaner, Ulvi Suvarioğlu, Yalın Kılıç, Yeşim Alemdar Manav gibi iş, sanat, spor ve cemiyet dünyasının seçkin isimlerin katıldı.
Bosphorus Cigar Club, bu zengin kültürü korumayı ve geliştirmeyi hedefleyen bir topluluk olarak, Selin Bozkurt ve Dr. PRO olarak tanınan Ömer Doğancı liderliğinde kuruldu. Bosphorus Cigar Club, kuruluşunun temelinde, üyelerin birbirlerinden ve uzmanlardan ilham alabileceği, paylaşımlarını artırabileceği bir sohbet ortamı yaratma amacını taşıyor. Bosphorus Cigar Club, üyelerine dünya çapında ünlü puro markalarının seçkin koleksiyonlarını deneyimleme imkânı sunarken, puro içmenin felsefi ve sanatsal inceliklerini de paylaşmayı amaçlıyor.
Bosphorus Cigar Club’ın fikir sahibi ve kurucularından Selin Bozkurt, “Bosphorus Cigar Club’daki amacımız, puro meraklılarının ve uzmanların puro kültürünü bilinçli şekilde takip edip büyüyebilecekleri bir alan geliştirmektir. Keyifli anların yaşanacağı, eğitimin vurgulandığı ve paylaşılan deneyimlerin artırılacağı bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Bosphorus Cigar Club, puro sanatına ve bu alandaki mükemmellik arayışına derin saygı duyan bireyler için bir topluluk olma vizyonunu taşıyor” dedi.
2023 Michelin Servis Ödülü’ne layık görülen Sunset Grill&Bar’ın, 30 yıldır İstanbul’un “fine dining” geleneğinin en seçkin temsilcilerinden biri olduğunu vurgulayan Sunset Grill & Bar Restaurant Kurucusu Barış Tansever ise Bosphorus Cigar Club kurucuları arasında yer alıp, toplantılara ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Tansever, seçkin kulüp üyeleri için ayda bir kez düzenlenen puro tadım gecelerinde Boğaz'ın eşsiz manzarasına hâkim, estetik bir atmosfer yaratmayı amaçladıklarını belirtti.
Puro kültürünün, puro içmenin ötesinde bir yaşam tarzı ve bir topluluk deneyimini ifade ettiğini belirten Dr. PRO Ömer Doğancı ise, ilk buluşmada yaptığı konuşmasında; “Kulübümüz, puro severlerin sadece bir araya gelmekle kalmayıp, aynı zamanda birbirlerinden ilham alabilecekleri, öğrenebilecekleri ve yeni iş birlikleri geliştirebilecekleri bir ortam sunmayı amaçlıyor.” dedi.  Gündemin çok hızlı değiştiği son dönemde alanında uzman ve lider kişilerin kaliteli kısa aralar verip rahatlamaya her zamankinden çok fazla ihtiyacı olduğunu düşündüklerini sözlerine ekledi.
Bu oluşum ile birlikte Bosphorus Cigar Club’ın sadece puro içimi için değil, aynı zamanda dostlukların kurulduğu ve unutulmaz anıların biriktirildiği bir durak haline gelmesi hedefleniyor.