BCCT’nin Yaz Partisi’nde 130.Yıl Coşkusu

BCCT’nin Yaz Partisi’nde 130.Yıl Coşkusu BCCT’nin Yaz Partisi’nde 130.Yıl Coşkusu

BCCT - Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası’nın geleneksel “Yaz Partisi” Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu bahçesinde düzenlendi. Davette diplomatik çevreler, cemiyet hayatından renkli simalar ve iş dünyası bir araya geldi. Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore ve İstanbul Başkonsolosu Judith Slater, başta olmak üzere diğer ülkelerin başkonsolosluk temsilcileri ve seçkin bir davetli grubu etkinliğin konukları arasındaydı.

BCCT Başkanı Chris Gaunt davet sırasındaki konuşmasında; “Türkiye her dönem iş fırsatları açısından zengin bir ticari pazar olmuştur. Oda olarak bizler de tam 130 yıldır Türk ve İngiliz şirketlerine iş ve ihracat fırsatlarını keşfetmelerine yardımcı olarak ülkeler arası ticari misyonu, verdiğimiz servislerle yerine getirmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda bu tür sosyal ve kültürel etkinlikler aracılığı ile de her iki ülkedeki iş dünyası için sosyal platformlar oluşturmaya özen gösteriyoruz. ” dedi.

Judith Slater ise konuşmasında tüm katılımcılara “Hoşgeldiniz” dedi ve Türkiye’de geçen yıl yaşanan talihsiz darbe girişiminin yıldönümü vesilesi ile darbe girişimine direnirken hayatlarını kaybedenleri andı, Türk halkına yeniden başsağlığı diledi.

Her yıl birbirinden renkli görüntülere sahne olan yaz partisi, bu yıl BCCT’nin 130. kuruluş yıl dönümü nedeniyle tarihi bir sergi ile taçlandı. 1887 yılından günümüze ticari ve sosyal manzaraların yer aldığı BCCT 130.Yıl Sergisi’nin önümüzdeki sonbaharda sabit bir müze ortamında ziyarete açılması da planlanıyor.

Bu özel davet; Arçelik A.Ş. Beko, Vodafone, Aston Martin Turkey, Tarabya British Schools, London Bridge, Just Us, Liv Hospital, SedefGrup, Socar, Toni&Guy ve Delfin Arşiv sponsorluğuyla gerçekleşti. Ayrıca Atlas Global, Regus, Coca Cola, Divan İstanbul, Dyson, Elchyn Catering, Fairmont Quasar Istanbul, Marriott Istanbul, Birlikte Güzel, Musafir Indian Restaurant, Mövenpick Hotel Istanbul, özlem Matbaacılık, The Ritz Carlton, Istanbul Polat Renaissance Istanbul Hotel, Rixos Pera Istanbul, Shangri La Bosphorus Istanbul da hizmetleri ile partiye destek verdiler