Bazaart Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bazaart Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu Bazaart Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi tarafından düzenlenen Bazaart Projesi’nde ödüller sahiplerini buldu. DenizBank’ın sergi mekanı Galeri Deniz’de ziyaret edilen, küratörlüğünü Yeniköy Rotaract Kulübü üyesi Deha Çun’un üstlendiği sergide birbirinden yetenekli genç sanatçıların eserleri yer aldı.

Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi tarafından düzenlenen Bazaart Projesi, "Her Eve Bir Sanat" mottosuyla yola çıkarak sanat öğrencilerini, sanatseverler ve koleksiyonerler ile bir araya getiriyor. 13. yılında da genç sanatçılara destek olmaya devam eden ve sanatçılar tarafından büyük ilgi gören Bazaart Projesi’nde bu sene 1000’e yakın sanatçı yaklaşık 1800 eserle başvuru yaptı. Türkiye’nin dört bir yanındaki sanat okullarından başvuru gelirken 183 eser sergilendi, 110 eser de alıcılarla buluştu.
Mekan sponsoru DenizBank’ın sergi mekanı Galeri Deniz’de ziyaret edilen, küratörlüğünü Yeniköy Rotaract Kulübü üyesi Deha Çun’un üstlendiği sergide birbirinden yetenekli genç sanatçıların eserleri yer aldı. Aynı zamanda ana sponsor olan DenizBank, Bazaart 2024’a katılan sanatçılarından seçilen bir grup ile bir sergi daha planladığını açıkladı.
Bazaart’ın bu yılki seçici kurulunda; Deniz Kültür Sanat Yöneticisi Burcu Hancı, Bazaart Projesi Kurucu Üyesi Feza Helderman, Girişimci ve Küratör Dila Kabakçı, Sanat Danışmanı ve Küratör Feride Çelik ve Sanat Danışmanı Melis Terzioğlu yer aldı. Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi’nin DenizBank, Polisan, Mavi, Index Grup, Napoli Antica ve şahsi bağışların sponsorluğunda gerçekleştirdiği Bazaart projesinde ana ödüllerin yanında cam sanatçısı Levent Sağol ve sanatçı Aslı Yılmaztürk anısına da özel ödüller verildi.
Etkinlikte konuşma yapan Deniz Kültür Sanat Yöneticisi Burcu Hancı, sanatçılara teşekkür ederek, “Projede yer alan değerli sanatçılarımız eserleriyle bizlere umut verdi. Böylesine genç yeteneklere destek olmaktan ötürü büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.
“Bazaart Projesi” 2024 Kapsamında Ödül Alan Sanatçılar
Birinci: Fatime Sena Altun
İkinci: Sezen Karabulut
Üçüncü: Buket Kılıç
Cam Ödülleri
Birinci: Beyza Nur Erkal
İkinci: Hilal Gül
Üçüncü: Serenay Gülyağcı
Yeniköy Rotary Özel Ödülü: Ayşegül Kocaman
Polisan Özel Ödülü: Saba Nur Şen
Aslı Yılmaztürk Anısına Ödül: Yağmur Öğülmüş