Bakımlı ve Kendine Güvenen Kadınların Sırrı, Sır Olmaktan Çıkıyor

Bakımlı ve Kendine Güvenen Kadınların Sırrı, Sır Olmaktan Çıkıyor Bakımlı ve Kendine Güvenen Kadınların Sırrı, Sır Olmaktan Çıkıyor

Dudak konturu ve dudak renklendirme uygulamaları sundukları göz alıcı sonuçlar ve sağladıkları konfor ile 2021 yılına da damga vuracak gibi duruyor! Uzman estetisyen Sibel Kırbaş, dudak konturu ve dudak renklendirme uygulamaları hakkında detaylı bilgileri bizlerle paylaştı.

Daha güzel ve bakımlı görünmek için kimi zaman ameliyatsız estetik uygulamalarının gücüne başvurmak gerekebiliyor. Küçük dokunuşlar ile fark yaratan sonuçların alınmasını sağlayan en popüler medikal uygulamalar arasında dudak renklendirme ve dudak konturu prosedürleri geliyor. Zaman içerisinde dudaklarda meydana gelen şekil bozuklukları ve renk değişimleri bu iki medikal uygulama ile giderilebilirken çekiciliğin simgesi olarak görülen albenili dudaklara kavuşulabiliyor.

Daha canlı, daha dolgun, daha biçimli görünen simetrik dudaklara sahip olmayı kim istemez ki? Çekiciliğin sembolü olan dudaklara kavuşmak artık her zamankinden de kolay. Yenilenen tıbbi teknolojilerin ve çeşitlenen ameliyatsız yüz estetiği uygulamalarının bizlere sunduğu en güzel hediyelerden biri olan dudak konturu ve dudak renklendirme işlemleri ile günlük hayatın her anında daha canlı ve genç görünmek mümkün. Peki bu medikal uygulamalara kimler, neden ihtiyaç duyuyor?

Dudak Konturu ve Dudak Renklendirme Kimler İçin Uygun?

 

Dudakların görünümünü iyileştirmek için gerçekleştirilen dudak konturu ve dudak renklendirme uygulamalarının birbirleriyle karıştırılmaması gerekiyor. Dudak konturu uygulaması daha dolgun ve kıvrımlı dudaklara kavuşmayı sağlarken dudak renklendirme uygulaması zaman içerisinde dudaklarda meydana gelen soluklaşmaya çözüm niteliği taşıyor. Uygulamaların faydalarının ve yarattıkları etkilerin daha detaylı anlaşılması için kısa bir bilgi aktarmak isteriz.

Yaş ilerledikçe cilt sıkılığını ve hacmini koruyan kolajen proteinleri azalmaya başlıyor. Ciltteki kolajen azaldıkça dudak konturları belirginliğini kaybediyor, dudaklar inceliyor ve asimetri sorunları meydana geliyor. Bir de çevresel faktörlerin ve yaşam tarzının etkisi var; bu değişim ister istemez hızlanıyor. Uzun süre tütün ve tütün ürünleri kullanan kişilerin dudak bölgesinin üst kısmında sigara çizgilerine rastlanıyor. Tüm bu faktörler birleştiğinde de dudaklarda hacimsel olduğu kadar asimetri sorunları ile de karşılaşılabiliyor. Bu noktada dudak konturu uygulaması büyük bir farklılık anlamına geliyor.  

Dudak renklendirme uygulaması ise dudağı çevreleyen hatlara değil dudak dokusuna uygulanıyor. 20’li yaşlardan itibaren dudak renginde meydana gelen değişimler ve bu değişimlerin yarattığı solgun görüntünün ortadan kaldırılması amaçlanır. Günlük hayatta ruj kullanma ihtiyacını ortadan kaldıran bu uygulama sayesinde daha çekici bir görünüme daha zahmetsiz bir şekilde ulaşılabilir.

Her iki işlem aynı seans dahilinde uygulanabilir. Yaklaşık 1 saat içerisinde ağrısız ve acısız olarak tamamlanan bu medikal uygulamalar iki kürde tamamlanır ve  sonuçları anlık olarak ortaya çıkar. İşlem sonrası günlük hayata hemen geri dönüş yapılabilir. Uygulamayı yaptırmayı düşünenlerin kalıcılık süresi ile ilgili de büyük bir avantajı vardır. Kişiden kişiye değişebilse de dudak konturu ve dudak renklendirme uygulamalarının 2 yıl süre ile kalıcılığını korudukları söylenebilir. Bu uygulamaların desteklenmesi ve dudakların beslenip dolgunlaşması için vitamin desteklerinin verilmesi de mümkündür. İçeriğinde dudak dokusunu onarıp dudağa hacim kazandıran vitaminler ve hyaluronik asit barındıran serum uygulaması da yapılabilmektedir.

Sibel Kırbaş Beauty olarak ameliyatsız estetik uygulamalarımızın tümünde olduğu gibi öncelikle bize başvuran kişilerin beklentilerini analiz ediyoruz ve en doğal görünümün elde edilmesi için dudak konturu ve dudak renklendirme uygulamaları öncesinde de hazırlık çalışmaları yapıyoruz. Kişinin isteğine ve ihtiyaçlarına yönelik planladığımız medikal uygulamaları tek başlarına ya da kombine şekilde gerçekleştirerek daha canlı ve göz alıcı bir görünüme kavuşulmasına aracılık ediyoruz. 2021 yılında da yenilikleri takip ederek doğal ve çekici bir görünüme kavuşmak isteyenler için çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü biz güzelliğin zamansızlığına inanıyoruz.