Altın Gözün Uyanışı Hakikati Arayanları Bir Araya Getirdi

Altın Gözün Uyanışı Hakikati Arayanları Bir Araya Getirdi Altın Gözün Uyanışı Hakikati Arayanları Bir Araya Getirdi

Yurtdışında nefes koçluğuyla ilgili edindiği bilgileri Türkiye’ye taşıyarak Nefes Koçluğu mesleğini yaratan ve onbinlerce insanın yaşamına dokunan Nevşah Fidan Karamehmet, Türkiye’de bir ilke daha imza attı. Ayşe Kucuroğlu, Ayşe Tolga, Pınar Aylin, Çigdem Batur, Betül Demir, Berrin Zorlu, Elif Gönlüm, Ülke Arıboğan ve eşi, Suzan Toplusoy, Arzu Kunt, Alegra levi, Begüm Tacir, Ece Kıral Özcan Ata ve Elif Ergin gibi cemiyet ve sanat dünyasından birçok ünlü ismin katıldığı Altın Gözün Uyanışı’nda Nevşah Fidan katılımcılara, hakiki bakış açısına sahip olmalarını öğretmek için performans sergiledi.

Seminer, konferans ve eğitimleri çok beğenilen ve yüzbinlerce kişi tarafından takip edilen, new age kişisel gelişim programlarının ve şirket toplantılarının aranan ismi Nevşah Fidan Karamehmet,  Türkiye’de bir ilke daha imza attı.

Yüzyılın öğretisi olarak nitelendirdiği “Altın Kitabın Sırları” kapsamında 12.12.2015 tarihinde Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “Altın Gözün Uyanışı” gösterisine cemiyet ve sanat hayatından birçok ünlü isimde katıldı.

Hakiki bakış açısına sahip olmak isteyenleri bir araya getiren performansta Nevşah, spiritüel yolculuğu tetikleyen buhar suyu, izleyicileri kendine yönelişi için hazırlanmış mistik müzikler ve ses tonuyla katılımcıları iç dünyasına doğru derin bir yolculuğa çıkarmış için çalıştı.  Performansla izleyiciler; dünyanın, yaşamın, insanın ne olduğuna dair müthiş bir uyanış yaşarken kendisiyle hem de tüm insanlıkla derin bir bağ kurma seviyesine ulaşmak için içsel bir yolcuk yaşadılar.

Yaşama dair her şey Altın Gözün Uyanışı’nda açığa kavuşmaya başladı…

Katılımcılar, eğlenceli olduğu kadar derin bir tecrübe kaynağı olan Altın Gözün Uyanışı’nın yaşamlarındaki çarpıcı bir geçişe tanıklık ettiğini söyledi. Performanstan sonra kendi iç benliklerine dönme yolunda evrildiklerini söyleyen katılımcılar, bu evrilişi Nevşah Fidan Karamehmet’in kullandığı hakiki kelimeleri öz benliğe yönlendirici gücüne ve beş duyuyu stimüle edici tekniğine bağladı.

 

öte yandan Nevşah Fidan Karamehmet, gerçekleştirdiği bu performansta kullandığı ifade şekliyle insanların dünyaya yükledikleri anlamlardan özgürleşmelerini ve kendilerini sorgulayarak hakikate uyanmalarını sağlamak için çalıştı.