Ahmet Çoban’dan Yeni Trend Alarmı: "Bottleneck Kakül"

Ahmet Çoban’dan Yeni Trend Alarmı: "Bottleneck Kakül" Ahmet Çoban’dan Yeni Trend Alarmı: "Bottleneck Kakül"

Son dönemde ismini çok duymuşsunuzdur: #Bottleneckbang - Bottleneck Kaküller. Sosyal medyada ve güzellik basınında herkesin radarında. Neden mi?

Çünkü birçok yüz şekline kolayca uyum sağlayabilen bir boya ve forma sahip. Ayrıca ilk defa kakül deneyecekler ya da önceden kötü bir tecrübe edinmiş olanlar için de ideal seçim. Çünkü oldu da alışamadınız, boyu çok kısaltılmadığı için hızlıca saçınızın uzunca katlarıyla harmanlanacak hale dönüşecektir. Fransız stil ikonlarının Jane Birkin, Bridgette Bardot’dan başlayarak güzellik sırlarından biri olan ve günümüzde de Jeanne Damas, Leia Sfez ve Louise Follain gibi influencerlar tarafından imza look haline gelen Bottleneck kakül biz saç uzmanlarının da sıklıkla uyguladığı modeller arasında. Siz de bu sezon saçınızda böyle bir değişim arıyorsanız Garage Studio, Pinterest’e kadar taşınan başarılı #bottleneckbangs kakül uygulamaları ile sizleri bekliyor!

Kaküllerini Şekillendirmekte Zorlananlar İçin Altın İpucu: Kakülle ilgili duyuduğum en önemli iki zorluktan biri köklerde yaşanan yağlanma nedeniyle saçların sönmesi ve alna yapışması. Bunun önüne geçmek için içeriğinde Aloe vera bulunan jeller gibi yağlanmayı kurutmadan dengeleyen bir ürünü saç köklerine kullanabilirsiniz. Başka bir sorun da tam tersi kabarması. Bunun için de gün boyu elektriklenmeden şeklini koruması için şekillendirirken leave-in treatment uygulayabilirsiniz. Hem yağlandırmaz hem de şeklini korumasını sağlar.