Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması’nda Kazananlar Belli Oldu

Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması’nda Kazananlar Belli Oldu Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması’nda Kazananlar Belli Oldu

Ağrı Valiliği, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hayrettin Atmaca Sağlık Eğitim ve Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından, Ağrı genelindeki tüm ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması’ final etabı tamamlandı. Ağrılı öğrencilerin tasarladığı robotların kıyasıya yarıştığı labirent yarışması renkli görüntülere sahne olurken 1.'ye 75.000, 2'ye 50.000 ve 3.'ye ise 25.000 TL ödül verildi.   

Hayrettin Atmaca Vakfı, Ağrı Valiliği ve Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortak çalışması ile düzenlenen Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması’nın final etabı gerçekleştirildi. Ağrı ortaokul ve liselerinde okuyan öğrencilerin teknolojiye ilgilerinin artırılması ve mesleki becerilerinin geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen yarışmada öğrenciler yeteneklerini gösterdi. Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2500 kişilik Spor Salonunda gerçekleştirilen büyük finalde kazanan Taşlıçay Anadolu Lisesi Okulu oldu. Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim gören tüm ortaokul ve lise öğrencilerinin teknolojik tasarımlar yapmaya teşvik edilmesi, teknolojiye olumlu yönde ilginin artırması ve mesleki becerilerini geliştirilmesini ayrıca teknolojik ilerlemenin yurdun dört bir yanına yayılmasını amaçlanan yarışmada 1.'ye 75.000, 2'ye 50.000 ve 3.'ye ise 25.000 TL ödül verildi. Etkinlikte konuşma yapan Atmaca Holding Yönetim Kurulu Başkanı Âdem Atmaca ailesinin de Ağrılı olduğunun altını çizerek, “Sunny ailesi olarak teknolojinin ülkemizin her köşesine ulaşması gerektiğine inanıyoruz. Bu inançla, 'Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması' adlı sosyal sorumluluk projemizi hayata geçirdik. Teknolojiye duydukları tutkuyla, çözüm üretme becerileriyle ve yaratıcılıklarıyla bizleri etkileyen bu gençler, teknoloji ve bilim dünyasının gelecekteki güneşleri olacak. Şunu çok iyi biliyoruz ki; bir toplumun geleceği, gençlerinin ellerinde şekillenir. Bu yolda bizimle beraber olan herkese teşekkür ederim. Gençlerimizle gurur duyuyoruz ve onların başarılarını dört gözle bekliyoruz.” dedi.