6. Ulusal Medikal Estetik Ve Kurslar Kongresi’nin Valsli açılışı

6. Ulusal Medikal Estetik Ve Kurslar Kongresi’nin Valsli açılışı  6. Ulusal Medikal Estetik Ve Kurslar Kongresi’nin Valsli açılışı

Medikal Estetik Tıp Derneği (MESTDER) Başkanı Dr. Yasemin Savaş ve Yönetim Kurulu üyesi Dr. Yavuz Tunç’un Atatürk’ün en çok sevdiği oda danslarından vals ile MESTDER kongresinin açılışını yaptı. Cumhuriyetin 100. Yılına anlamlı bir dokunuş olan dans Müzeyyen Senar’ın unutulmaz sesiyle okuduğu “Fikrimin İnce Gülü” ile gerçekleşti. İkilinin valsi kongreye katılan hekimlerden tam not aldı ve ayakta alkışlandı.  

Medikal Estetik Tıp Derneği’nce altıncısı düzenlenen Ulusal Medikal Estetik Kongresi, 23-26 Kasım 2023 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.
Medikal estetik hekimlerinin katılımıyla gerçekleşen kongrenin açılış konuşmasında Dr. Yasemin Savaş ulu önder Atatürk’ün “Beni Türk Hekimlerine Emanet Edin” sözlerini hatırlattı ve Cumhuriyeti ilk yıllarında çıkarılan 50 yasa ile sağlık hizmetlerinin yapılandırılmasına verilen önemden bahsetti. Türk hekimlerinin ülkemizde ve Dünya farklı alanlarda elde ettiği önemli başarılarından bir Türk hekimi olarak gurur duyduğunu ve bunu devam ettirmek için MESTDER olarak üzerlerine düşen görevlerin bilinciyle hareket ettiklerini ifade etti.
Kongrede farklı etkinliklerle Cumhuriyetin 100. Yılı coşkuyla kutlandı
Kongrede ayrıca, Atatürk tişörtleri giyen medikal estetik hekimleri de geniş bir alanda Cumhuriyetin 100. Yılı anısına “Türk Bayrağıyla 100. Yıl koreografisi ” oluşturdu.
 

Medikal Estetik Tıp Derneği (MESTDER) Hakkında
MESTDER’in kuruluş misyonu medikal estetik alanında kazanılmış hakların savunulması yanında birleştirici, demokrat ve ışığı bilim olan bir çatı dernek olmaktır. Dernek ulusal ve uluslararası mecralarda kongreler, kadavra eğitimleri, bölgesel toplantıların yanı sıra bilimsel kanıta dayalı yaklaşımdan sapmadan, gerek yurtiçi gerek yurtdışında çalışmalar gerçekleştiriyor. Medikal estetiği yüksek düzeyli bilimsel seviyede tutabilmek için uluslararası bilgi alışverişini teşvik etmek, bu konuda ileri seviyede bulunan üniversite ve hastanelerle ilişki kurup bilimsel köprüler kurarak en iyi hizmetin verilmesini amaçlıyor. En önemli misyonlarından biri merdiven altı uygulamaların karşısında durarak, sektörünün kaliteli hizmetinin sürdürülebilir olmasını sağlamaktır.