The Ritz-Carlton, İstanbul’da Yaza ‘Anti-Stress’ Hazırlığı

The Ritz-Carlton, İstanbul’da Yaza ‘Anti-Stress’ Hazırlığı The Ritz-Carlton, İstanbul’da Yaza ‘Anti-Stress’ Hazırlığı

The Ritz-Carlton, Istanbul’un bünyesinde hizmet veren Spasoul, yazı bir bakım şöleni ile kutluyor. Spa’da öne çıkan Anti-Stress masajı ve Pür Hamam bakımı; kışın tüm olumsuz etkilerini gidererek, yepyeni bir uyanışa vücudu ve cildi hazırlıyor.  

Sert rüzgarlar, kuruyan ciltler, stresin etkisiyle gerilen tüm kaslar şimdi kendini yaza hazırlıyor. Yüksek bir enerji ve tazelenen bir ciltle yaza girmek isteyenler, The Ritz-Carlton, Istanbul’un özel spa bakımlarıyla vücudun ihtiyacı olanı ona verirken, ruhlarını sıcak bir dokunuşla ısıtıyor.

Pür Hamam bakımı; kamamın tüm sırlarını içeren özel bir ritüel. Özel siyah sabun ve argan içerikli duş jeli ile vücut parfüm ve kremden arındırılıyor. Buhar odasındaki siyah sabun uygulamasıyla, E vitamini yönünden zengin içerisinde zeytin ekstresi bulunan geleneksel siyah sabun cildi besliyor ve kese uygulamasına hazırlıyor. Siyah kese ile ölü derilerden arındırılan cilde ‘rasoul’ maskesi uygulanıyor. Maske bekleme esnasında argan yağı ile saç bakımı yapılıyor. A ve E vitamini bakımından zengin olan argan yağı saçı besleyip ve nem ihtiyacını karşılıyor. Pür Hamam bakımı yoğun nemlendirici shea yağının tüm vücuda  uygulanması ile tamamlanıyor.

Bu bakımla birlikte önerilen 90 dakikalık Anti Stress Masajı; doğal, hoş kokulu bitki keseleri ile başlayan bu bakım çakra taşlarının yerleştirilmesi ve sıcak aroma yağı ile bütünlük sağlıyor. Bitki karışımlı doğal kese ile birlikte kaslarda oluşan gerginlik gideriliyor, enerji seviyesi yükselerek dengeleniyor. Masaj, tüm vücut ve zihinde olağanüstü bir rahatlama sunuyor. Refleks noktalarının harekete geçirilerek, kaybedilen enerjinin geri kazanılması, kan dolaşımının dengeye sokularak yorgunluk hissinin giderilmesi hedefleniyor. Çakra taşları ve sıcak aroma yağı da dokudaki kan dolaşımını yükselten bu masaj ritüeli günlük stresi ve gerginliği azaltıyor.

Tüm hijyenik önlemlerle misafirlerine kapsamlı bir bakım yelpazesi sunan Spa’da 9 adet özel bakım odası, Türk hamamı, sauna, buhar odası, jakuzi ve fitness center yer alıyor.