The Ritz-Carlton, İstanbul 20. Yılını Yenilikleriyle Kutluyor

The Ritz-Carlton, İstanbul 20. Yılını Yenilikleriyle Kutluyor The Ritz-Carlton, İstanbul 20. Yılını Yenilikleriyle Kutluyor

The Ritz-Carlton, İstanbul etkileyici lokasyonu ve konfor sunan hizmet anlayışıyla İstanbul’un simgelerinden biri olarak 20 yıldır varlığını sürdürüyor. Ekim ayında yıldönümü olan otel, yeni açılan eşsiz mekanlarını 20. yıl kutlamasına atfediyor.  

Etkileyici bir lokasyon, ev ortamında konfor sunan hizmet anlayışı ve samimi misafirperverliğiyle misafirlerini ağırlayan The Ritz-Carlton, İstanbul 20. yılını kutluyor. Ayrıcalıklı konaklama hizmetleriyle ‘şehrin içinde misafir olmak’ kavramını konuklarıyla paylaşan otel 20. yılına özel yeniliklerini misafirleriyle paylaşıyor. 2019 yılında tüm odaları yenilenen The Ritz-Carlton içerisinde hizmet vermeye başlayan Vakko Boutique, Vakko Patisserie, Nobu, Sponza ve The Roof misafirlere eşsiz bir dünyanın kapılarını aralıyor.

New York’tan dünyaya yayılan efsanevi Nobu Restaurant, temmuz ayından itibaren iki ayrı katta, 80 kişilik terası ve toplam 200 kişilik kapasitesiyle, The Ritz-Carlton, Istanbul içerisinde misafirlerini ağırlıyor.

The Ritz Carlton, Istanbul içerisindeki Vakko Boutique ve Vakko Bistrot, markanın ayrıcalıklı dünyasını ve lezzetlerini otel misafirleriyle paylaşıyor. Sponza, her biri eşi olmayacak şekilde üretilen mücevherlerini, değerli taşlarla olan asırlık deneyim ve titiz çalışmalarını butik mağazasında yansıtıyor.

The Roof, The Ritz-Carlton, Istanbul’un terasında, şehrin tam kalbinde konumlanıyor. Otelden ayrı da bir girişe de sahip olan The Roof’ta, sakin dinlenme alanları, havuz keyfi ve açık havada tüm gün süren yemek deneyimi; geceleri seçkin ve modern bir restoran & bar konseptiyle aynı çatı altında sunuluyor.

Zamansız Olanaklarıyla Bir Ekol

Şehrin gastronomi mirasına saygı duruşunda bulunan The Ritz-Carlton, İstanbul ayrıca ilham verici bir ortamda modern, füzyon bir mutfak sunuyor. Atelier Real Food, çiftlikten-masaya felsefesinin, evde yetiştirilen domates ve otlar da dahil olmak üzere yerel, mevsimlik malzemeleri kutlayan Akdeniz yemeklerine uygulandığı bir ambiyansa sahip. Ayrıcalık düzeyini bir üst noktaya taşımak isteyenler için, restoranın şarap mahzeninde yer alan Chef's Table, izole mekanında mutfağın hazırlık aşamasını gözler önüne sererek deneyime farklı bir boyut katıyor. Bleu Bar & Lounge zamansız bir ambiyans sunarak Boğaz'a karşı gündelik, şık hislere tercüman oluyor.

İstanbul'un hızlı temposundan uzak bir dünya olan Spa Soul, huzur dolu anlar yaşatıyor. Tamamı mermer dekore edilen geleneksel hamam, kadın ve erkek için ayrı bölümlerin yanı sıra çiftlere özel süite sahip. Yuvarlak ve bütünsel sunuma sahip 9 özel oda, bakımlar için jakuzi, sauna, buhar odası ve fitness merkezinin yanı sıra İstanbul'un en büyük kapalı havuzlarından biri ile zenginleştirilen iyileştirici bir ortam sağlıyor.

Boğaz ve çevresini panoramik bir şekilde gören manzarasıyla, The Ritz-Carlton, İstanbul toplantı alanları, 2 bin 403 metrekare büyüklüğüyle tercih edilen bir deneyim de sağlıyor. Yaratıcılığa katkıda bulunan 13 mekân, teraslı geniş bir dinlenme alanının yanı sıra son teknoloji görsel-işitsel donanım özellikleriyle otel toplantılar için de tercih ediliyor.