The Bodrum Edition 2021 Yaz Sezonuna Hazır

The Bodrum Edition 2021 Yaz Sezonuna Hazır The Bodrum Edition 2021 Yaz Sezonuna Hazır

Türkiye’nin büyüleyici Turkuaz Kıyısında yer alan Ian Schrager'in Marriott International iş birliği ile açılan ve Türk yeme - içme dünyasına yenilikçi bir bakış açısı getiren The Bodrum EDITION, önümüzdeki sezon için yeni şef ve pop-up restoran işbirliklerini duyurdu.  

Yaz mevsiminin en önemli duraklarından biri olan The Bodrum EDITION, 19 Nisan'da bölgede benzeri olmayan, özgün bir yeme - içme ve eğlence programıyla kapılarını yeniden açacak. Otelin tüm yeme-içme alanları otelde konaklayanların yanı sıra dışarıdan gelen misafirlere açık olacak. Otelin restoranları: Osman Sezener şefliğinde modern Ege ve Anadolu mutfağı ile “Kitchen Bodrum”, ünlü şef Diego Muñoz'un imzasını taşıyan Peru ve Latin Amerika konseptli “BRAVA” ve Morena içerisine Asya Füzyon spesiyaliteleri ile pop-up olarak dahil olan “İnari Omakase” ile yeni sezonda farklı deneyimler sunacak.

Restoranlar yaz sezonunda öne çıkacak
The Bodrum EDITION’ın tüm gün açık restoranı Morena’nın Perulu şefi Diego Muñoz, İstanbul’un en iyi Asya restoranı Inari Omakase ile işbirliği yapıyor. Sabahları misafirlere rahat bir ortam sunan restoran, akşam saatlerinde Japon lezzetlerini içeren enfes bir menü sunumuyla İnari Omakase Pop Up’ına dönüşecek.

Misafir tercihlerinin yanı sıra en son gastronomi trendlerini göz önünde bulunduran yeni pop-up, çevrenin biyolojik çeşitliliğini ve Türkiye'nin sunduğu en taze yerel ürünleri kullanarak kutlayan seçkin bir menü ile Bodrum'a taşıyacak. Inari'nin köklü lezzet ve kültür füzyonu geleneği bu işbirliğini deniz kenarında adeta Doğu - Batı sentezi haline dönüştürecek.

Kitchen restoran bu sezon kısa süre önce “Yılın GQ Şefi” ödülüne layık görülen ve eleştirmenlerden tam not alan Od Urla'nın yaratıcısı ünlü Şef Osman Sezener ile güçlerini birleştiriyor. Sezener, misafirleri yerel lezzetlerle buluşturan bir menü sunarken aynı zamanda yerel üretimi gerçek anlamıyla destekleyen büyüleyici bir konsept yarattı.
Tesisin kendi bahçelerinde sürdürülebilir bir yaklaşımla üretilen otlar, salata yeşillikleri ve sebzelerin yanı sıra; en taze et ve balık ürünleri yakın çiftliklerdeki yerel üreticilerden temin ediliyor.

Paris, Sidney, Lima, Bali, Lizbon, Kopenhag, Miami gibi dünyanın dört bir yanında çalışan ünlü şef Diego Muñoz kökleri Peru toprağı ile bağlarını hiç koparmadı. Otelin açık hava restoranı BRAVA lezzet severleri 2021 sezonunda Peru’dan esinlenilmiş özel menüsü ile ağırlamaya hazırlanıyor. Menüde bir dizi yerel malzemelerle yapılmış crudolar, Lomo Saltado ve Nikkei Ceviche gibi çok tanınan geleneksel yemekler bulunuyor.

BRAVA Bar'ın içecek konsepti ise  bölgenin yerel lezzetleri ile Latin Amerika'ya saygı duruşunda bulunan yaratıcı bir miksoloji üzerine inşa edildi. Bodrum’un akşam etkinliklerinin gözde noktası olan BRAVA, dördüncü sezonunda da müzik, sanat ve moda dünyasının ünlü isimleriyle heyecan verici işbirliklerine ev sahipliği yapmaya devam edecek.

Önümüzdeki sezon için yeniden açılan zarif ve rahat Morena Plajı, otel misafirlerinin ve yerel ziyaretçilerin özel kabanalarda, beyaz kumlar üzerinde, el yapımı kokteyller ve açık havada yemek yemenin tadını çıkarabilecekleri şekilde tasarlandı. DJ Behrouz, IAM ve Styl-IST gibi tanınmış DJ’ler, her cuma ve cumartesi günleri bir dizi plaj partisine ev sahipliği yaparken, uluslararası ve yerel DJ'ler de sahne alacaklar. The Bodrum EDITION yeni sezon felsefesi doğrultusunda, 2021 yazı boyunca sınırsız eğlence için alanlarında en iyi sanatçıları ve müzisyenleri bir araya getirecek

Morena Beach'teki heyecan verici yeniliklerin yanı sıra, The Bodrum EDITION misafirleri EDITION'ın meditasyon ortağı INSCAPE ile meditasyon, her gün verilen ücretsiz yoga dersleri,  spa deneyimi ve yat gezileri dahil olmak üzere tüm diğer hizmetlerin keyfini sürecek.

The Bodrum EDITION misafirlerine güvenli, kusursuz ve nihayetinde keyifli bir deneyim sağlamak için gerekli tüm önlemlerini tamamladı. Konuklar ve çalışanları için ihtiyati tedbirler alan otel yönetimi gıda, işleme, sanitasyon, dezenfeksiyon ve temizlik ile ilgili halihazırda var olan katı uygulamalarına devam ediyor. Otel aynı zamanda yerel sağlık yetkililerinin rehberliğinde Türkiye'deki mevcut duruma dayanan özel önlemlerini de artırdı.

The Bodrum EDITION için 19 Nisan'dan itibaren rezervasyon yapılabilir. Otelde konaklamayan misafirler de Beach Club'a erişim hakkından yararlanabilecek.