Regnum Carya’da Hindistan kökenli Ayurveda Masajı

Regnum Carya’da Hindistan kökenli Ayurveda Masajı Regnum Carya’da Hindistan kökenli Ayurveda Masajı

Yenilenmek, tazelenmek, kendinizi şımartmak veya kış sezonuna harika bir giriş yapmak istiyorsanız Regnum Carya içinde bulunan GreenDoor SPA & Wellness doğru adres. Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan Hintli terapist tarafından yapılan Hindistan kökenli Ayurveda Masajı ile bedeninizi, ruhunuzu ve zihninizi canlandırırken, hayat dengeniziyeniden keşfetmeye hazırlanın…  

Hindistan'da doğan ve geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan “ayurveda” kelime anlamı olarak "yaşam bilimi" demektir. Bu öğreti doğrultusunda yapılan Ayurveda Masajı ise, vücudun her noktasının diğer noktalar ile bağlantılı olduğunu savunarak, bu bağlantıları güçlendirmeyi ve zihinsel & bedensel rahatlamayı hedefleyerek bütünsel bir yaklaşımdır. 6. çakra bölgesine uygulanan geleneksel şifalı Ayurveda Masajı, Regnum Carya içinde bulunan GreenDoor Spa & Wellness’ta, duyuları uyandırıp ruhu canlandırırken, hayat dengesinin yeniden kazanılmasını destekliyor.
Modern dünya masajı şöyle tanımlıyor; bedeni ve ruhu rahatlatmak için yapılan düzenli ve sistemli manipülasyonlar. Bu manipülasyonlara, baskıları, lenf akış yönlerini, lenf düğümcük noktalarını, enerji alışverişini ve yağların etkisini eklediğiniz zaman işin tanımı masajdan çıkar, beden terapi halini alır. Bütün bu faktörler bedenin rahatlamasını sağlarken, zihnin de sakinleşmesine ve dengelenmesine yardımcı olur. Beden ve zihnin yarattığı dengelenme, ruhsal dengeyi yani bütünsel sağlığı getirir.
GreenDoor Spa & Wellness, Hintli terapist tarafından yapılan Ayurveda Masajı ile misafirlerine yepyeni ve akıllarda kalıcı bir hizmet sunuyor. Ayurveda Masajı, sıcak veya ılık yağlarla yapılır. Yağlar, misafirlerin beden tipine, potansiyel ağrılarına ve hastalıklarına uygun olarak seçilir ve karıştırılarak hazırlanır. Kısaca, beden tipine uygun hareket tonlaması yapılır.
Bünye tipine göre Ayurveda Masajı…
Herkesin doğuştan sahip olduğu bir mizaç vardır. Ayurveda’da bu kelimelerin karşılığı olarak "Dosha" kelimesi yer alır. Dosha, kısaca fiziksel ve zihinsel bedenlerimizin birleşmesi neticesinde oluşan bünye tipidir. Ayurveda’daki üç ana Dosha tipi ise Vata, Pitta ve Kapha’dır. Ayurveda Masajı’nda da bu tiplere göre terapiler uygulanır. Vata için sakin, Pitta için orta hızda, Kapha için ise biraz daha seri, hızlı terapiler yapılır. Beden terapi ayaktan başlar ve başta son bulur. Kaslarda ve sinirlerdeki rahatlama bir baştan, bir başa hissedilir. Beden terapideki amaç; kasları ve kasların arasındaki sinirleri rahatlatmak, lenf yollarındaki laktik asit gibi birikimleri lenf çukurlarına taşıyarak atılmasını sağlamaktır. Lenf çukurlarına yapılan ölçülü manipülasyonlar da lenflerdeki toksinlerin atılmasını hızlandırır.
Siz de Ayurveda Masajı’nı yakından yaşamak, beden ve zihnin yarattığı ruhsal dengeye ulaşmak için Regnum Carya’nın içinde bulunan GreenDoor SPA & Wellness’ı ziyaret edin.