L’Agora Old Town Hotel’de, Tatilin ve Tarihi Dokunun Tadını Çıkarabilirsiniz

L’Agora Old Town Hotel’de, Tatilin ve Tarihi Dokunun Tadını Çıkarabilirsiniz L’Agora Old Town Hotel’de, Tatilin ve Tarihi Dokunun Tadını Çıkarabilirsiniz

Dünyanın en büyük açıkhava alışveriş merkezi olan ve İzmir’in en özel köşelerinden Tarihi Kemeraltı’nda yer alan L'Agora Old Town Hotel, misafirlerini 300 yıllık bir yapıda ağırlıyor. Tarihi İzmir Agora’sının başındaki Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın simge sokaklarından Havra Sokağı’ndaki 18 odalı butik otel L’Agora Old Town Hotel, bölgedeki tarihi yapılara yürüme mesafesinde konumlanıyor. Tarihi otelin avlusunda gökyüzündeki yıldızların da misafirlere eşlik ettiği bu otantik atmosferde şarap tadım geceleri, suşhi şampanya geceleri, caz geceleri, 80’ler 90’lar geceleriyle bir yandan yorgunluk atarken bir yanda da tatilin tadını çıkarabiliyorsunuz.  

Dünyanın en büyük açıkhava alışveriş merkezi İzmir’in Tarihi Kemeraltı’nda, 300 yıllık geçmişine sadık kalınarak yeniden inşa edilen Küçük Karaosmanoğlu Han, anıtlar kurulu tarafından tescillenmiş nadir yapılardan biri olma gururuyla L’agora Old Town Hotel olarak hayata geri döndü. Her yanı tarih kokan L’agora Old Town Hotel, hanın avlusunda cafe restaurant, üst katında L’agora Old Town Otel bölümüyle avluyu çevreliyor. Ve bu avluyu çevreleyen 21 iş yeri bulunuyor. İzmir Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın yüzük taşı olan L’agora Old Town Hotel, geçmişin yansımaları arasında, geleceğe aktaracağınız yeni anılar biriktirmenize ev sahipliği yapıyor. 

TURİSTİK ZİYARETLER YA DA İŞ GEZİLERİNDE KONAKLAMAK İÇİN İDEAL
L’agora Old Town Hotel, misafirlerini İzmir’in sayısız güzelliklerini yaşamak için turistik ziyaretlerinde ya da iş gezilerinde konaklamaya davet ediyor. Konaklamanın yanı sıra otelin avlusunda yer alan ve ev tadında özenle hazırlanmış seçenekler sunan menüsüyle “L’agora Café”de yorgunluğunuzu atarken, sizi çevreleyen tarihi dokunun tadını çıkarabilirsiniz. 

ŞEHİR MERKEZİNE YÜRÜME MESAFESİNDE
Dünyanın en büyük açıkhava alışveriş merkezi, Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın simge sokaklarından Havra Sokağı’ndaki 18 odalı butik otel L’Agora Old Town Hotel, Smyrna Agora Antik Kenti, Alsancak Kordon, Pasaport, Konak Meydanı gibi şehir merkezine yürüme mesafesinde oluşuyla misafirlerine zaman kazandırıyor ve İzmir’i doyasıya yaşayabilmeleri için konuklarını bu eşsiz atmosfere davet ediyor.

SOSYAL AKTİVİTELERİ OTANTİK ATMOSFERDE YAŞAYIN
Tarihi otelin avlusunda gökyüzündeki yıldızların da misafirlere eşlik ettiği bu otantik atmosferde şarap tadım geceleri, sushi şampanya geceleri, caz geceleri, 80’ler 90’lar geceleri düzenleniyor. Bunun yanı sıra Event Designer, Luxury Wedding Planner, Luxury Wedding Equipment Rental hizmetleri kişiye özel davetler, gastronomi etkinlikleri, tiyatral müzikal sanatsal etkinlikler, Dj performansları yapılıyor. Bu aktivitelerden biri de L’agora Old Town Hotel’in ana sponsorluğunda, Best Store Fest ev sahipliğinde Malerissch Art Collective’in düzenlediği çalıştaydı. Bu çalıştayda sanatçılar buluşurken konuklar otelin otantik atmosferinde sanat dolu bir gün geçirdiler.REHBERLER TARAFINDAN ANLATILAN HİKAYELERLE TARİH GÖZÜNÜZDE CANLANIYOR
Karaosmanoğlu ailesi tarafından Saruhanlı ve Akhisar’da bulunan aş evi, cami, medrese, yaşlı bakım evleri gibi iyilik hizmetlerine gelir getirmesi adına inşa edilmiş olan han, şu an ağırlıklı olarak yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Yoğun olarak otelin tarihi atmosferini görmek, bu otantik havayı solumak isteyen turistler, Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın içinde olan gizemli yerleri tur rehberleri eşliğinde keşfediyor ve rehberler tarafından anlatılan otele ait hikayelerle o zamanlar, ruhlara dokunularak gözlerde canlanıyor.


KORONA TEDBİRLERİ EŞLİĞİNDE HİZMET
Pandemi döneminin en avantajlı mekanlarından biri olduğunu belirten L’Agora Old Town Hotel yetkilileri “Her türlü korona tedbirleri alınıp hizmet verilmektedir. Açık alanda olduğumuz için çok daha az risk taşımaktayız. İzmir Tarihi Kemeraltı Çarşısı tarihi otelimizin “Booking” puanı 8.6 olup mükemmel seviyededir.” diyor.