Grand Yazıcı Club Turban Thermal Otel Eşsiz Bir Deneyim Sunuyor

Grand Yazıcı Club Turban Thermal Otel  Eşsiz Bir Deneyim Sunuyor Grand Yazıcı Club Turban Thermal Otel Eşsiz Bir Deneyim Sunuyor

Klass TV’de yayınlanan Kitap Kurdu programının moderatörü Afranur Kalaycı, birbirinden eşsiz etkinlik ve içeriği zengin konseptleriyle misafirlerini ağırlayan ve yaşam kalitesini arttıran kamplarıyla kendisine hayran bıraktıran Grand Yazıcı Club TurbanThermal Otel’in yaratmış olduğu farkındalığı deneyimleyen isimlerden. Başarılı moderatör, Grand Yazıcı Club TurbanThermal Otel’in büyüleyici atmosferinde yaşadığı deneyimi Klass okurları için yorumladı.  

Grand Yazıcı Club TurbanThermal Otel ve bizlere sunduğu doğanın mucizeleri ile kendimizi en iyi hale getirebilmek adına yaptığı etkinliklerden ve deneyimlerimden bahsetmek istiyorum. Otelin Wellness konsepti, Gül Kaynak Alkali Detoks Kampı ve Zaza Yurtsever’in Sağlık Orucu kampı ile aynı anda sağlık adına yapılan üç kampı gözlemleme ve katılımcıların fikirlerini alma fırsatı yakalayıp bunu okurlarımıza aktarabilme imkanına sahip olduğum için çok mutluyum.

Wellness; hasta olmamaktan çok daha fazlası. Fiziksel ve psikolojik esenlik geliştirme ve sürdürülebilir bir yaşam süreci olarak görülmektedir. En genel haliyle hayatın her alanında iyi olma durumudur. Ruhen, fiziksel, zihinsel ve entelektüel olarak da iyi olma halidir. Farkındalığımıza dair aktif bir süreçtir. Yaşam kalitemizi arttırmak, yaşam için güzel bir yolculuğa bir adım atmak, özümüze dönerek hayatın her alanında dengede olma halidir. Wellness Konsept ile metropolün verdiği o yüksek tempo ve gürültüden uzaklaşarak yüksek oksijende çam ağaçları ve denizin iyot kokusu sayesinde doğayı duyumsarken, vücudumuzun üretemediği magnezyumu içeren termal bölge olma nedeniyle bedenimizi de termal havuzda arındırarak vücudumuzu toksinlerden arındıran özel hazırlanmış doğal besin ve içecekler sayesinde aslında içten dışa bir güzellik şansı veriyor. Grup halinde yapılması ise kişilerin birbirinden güç almasını, sosyalleşerek uyum halinde bu programı daha keyifli gerçekleştirmelerini sağlıyor. Her konuda alanında uzmanların olması ile de kişilerin ihtiyaçlarının ne olduğunu keşfedip kamp sonrası nasıl bir yol izlemelerine dair yardımcı oluyorlar. Wellness kampına bir hafta katılma niyetiyle gelip bir ayı dolduranlar ve her yıl mutlaka geliyorum diyen konukları gördükçe, “Bu kez üç günlük geldim bir daha ki sefer daha uzun kalmalıyım” dedim.

“MİTOLOJİSİNDEN BİLİMSEL ARAŞTIRMALARINA KADAR HER TÜRLÜ BİLGİYİ BENİMLE PAYLAŞAN, İLGİSİNİ ESİRGEMEYEN GÜL YAZICI’YA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİM”
Bütüncül şifa adına, otelin ve konumun doğanın zenginliklerini böyle değerli etkinliklere kapılarını açmış olması ve farkındalık yaratmış olmalarından ötürü Yazıcı ailesine teşekkür ederken, mitolojisinden bilimsel araştırmalarına kadar her türlü bilgiyi benimle paylaşan, ilgisini esirgemeyen Gül Yazıcı’ya da ayrıca teşekkür ederim. Araştırmalarıma göre; her bölgedeki termal su farklı hastalıklara iyi geliyor. Bu bölgenin içeriğindeki zengin mineraller ile ortopedi, solunum, kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarına iyi geldiği söyleniyor. Öyle ki yurt dışından egzama şikâyeti ile gelen konuğun üçüncü gün egzaması geçmiş. Ben ve arkadaşlarım ise bu deneyimden cildi daha parlak ve yumuşak olarak döndük.

“MİTOLOJİDE GÜZELLİK VE SAĞLIK TANRIÇASI OLARAK GEÇEN HEMİTHEA’NIN BURADA YAŞADIĞINA, BU TANRIÇANIN ÇOK GÜZEL OLUP İNSANLARA ŞİFA DAĞITTIĞINA İNANILIYOR”
Mitolojide güzellik ve sağlık tanrıçası olarak geçen Hemithea’nın burada yaşadığına, bu tanrıçanın çok güzel olup insanlara şifa dağıttığına inanılıyor. Bu bölgedeki suyu içen kadınlar güzelleşirlermiş. Bu durum bana Hz. Eyüp peygamberimizin yerden çıkan su ile şifa bulmasını anımsattı ve suyun şifasının tarihte birçok yerde geçmesinin tesadüf olamayacağını tekrar düşündürttü. Bu tip etkinliklerin faydaları saymakla bitmez.

“HERKESİN DENEYİMLEMESİNİ VE KENDİ İÇ SESİNİ DUYABİLMESİNİ İSTERİM”
Yoga ile bedenimizi, meditasyon ile iç sesimizi, doğa ile yaşam enerjimizi, aldığımız besinler ile de hücrelerimizi duyumsamak adına müthiş bir fırsat sunarken, bu durum otelin sahip olduğu değerler ile de birleşince hazzına doyum olmuyor. Herkesin deneyimlemesini ve kendi iç sesini duyabilmesini isterim. Kalabalığın ve gürültünün içinde bunu yapmak çok zor. Biz susmadan içsel rehberlerimiz konuşamaz, dinlemezsek anlayamayız. Anın farkında olup, yeni pencerelerden bakabilmeyi öğrenebilmek adına bu çalışmalara ihtiyacımız olduğunu görüp yazma imkânı bulabildiğim için hayata teşekkür ediyorum.