güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

ZAMANINIZI KİMLERLE GEÇİRMELİSİNİZ

KÖŞE YAZISI
1.2.2019 00:00:00

   Oya Germen

İletişim uzmanı ve danışman Canten Kaya'nın hayatımdaki yeri başkadır. Hocamla her gün yaptığımız canlı yayınların keyfini unutamıyorum...

Kadın-erkek ilişkilerini konu alan programımızı özlüyorum doğrusu. Hocamın okurken düşündüren yazılarını, sosyal medyada takip ediyorum. - Zamanınızı kimlerle geçirmelisiniz - başlıklı yazısı da bunlardan biri. Yaş aldıkça zamanın değerini anlıyor, daha verimli geçsin istiyorsunuz. Olgunlaştıkça hayata farklı bakıyorsunuz. Öncelikleriniz değişiyor. Daha sakin, daha steril, daha kendiniz gibi olan insanlar önceliğiniz oluyor. Geniş vizyonlu, okuyan-araştıran insanlarla sohbet etmeye doyulmuyor. Kıymetli dostlar edinmişseniz paha biçilmez bir hazineye sahip oluyorsunuz. Maskesiz-oyunsuz olduğunuz gibi davranabilmenin lüksünü yaşıyorsunuz. “Korsesiz yaşamak” derdi, özlemle rahmetle andığım sevgili Tülin kardeşim.

 

Hayat gerçekten zor! Şartlar gittikçe ağırlaşıyor, Ruhlarımız yorgun! Şikayet eden, pesimist insanların yanında huzurlu olmamız olanaksız. Hayata anlam yükleyerek yaşayan dostlarımla zamanım geçsin istiyorum. Başkalarının hayatını didiklemeyen, kusur bulma peşinde koşmayan, Kendisine değer veren, gelişimi için çaba harcayan, sevgi dolu yüreklerle, Risk alarak beni eleştiren!  iyide ve doğruda olmama katkı sağlayan, Şükretmeyi bilen, manevi dünyasını zenginleştirenlerle olmak istiyorum.

Canten Kaya hocam, kendisini aşağı çeken insanlardan uzaklaştığını yazmış. Ne kadar doğru. Bir yer geliyor istemeseniz de gönlünüz uzaklaşıveriyor. Kendinizi iyi ve güvende hissettirenlerle geçsin istiyorsunuz, kalan zamanınız!..

 

UNUTAMADIKLARIMIZ GELECEĞİMİZİ ZEHİRLİYOR! 

 

Unutmamak; içinde hoş görü-anlayış barındırmayan ciddi bir sorundur. Unutamadığınız negatif duygularınız büyüyerek sizde ön yargı oluşturur. Ön yargıyla paylaştıklarınızın, başkalarını da negatif etkilemesi kaçınılmazdır. Aslında sorun yaşayanlar, paylaştıklarının onaylanmasını istiyordur. Karamsar bir psikoloji içinde olan insanı tabii ki sevgiyle anlayışla dinlemeliyiz. Ancak ona, olaya tek taraflı bakmamasını hatırlatmak sevginizin gereği olmalıdır.

 

Gerçekte insan en büyük zararı kendisine verdiğinin farkında değil.  Sadece onaylanarak, pohpohlanarak devam eden ilişkiler sahtedir… Boş konuşarak, bol gıybet yaparak geçen günleriniz size katkı sağlamaz.

 

Çözülemeyenler unutulmaz! Unutulmayanlar; aklı-gönlü-bedeni zehirler. Psikosomatik hastalıkların bir nedeni de unutamadığımız olumsuzluklardır. Organlarımızın düzenle çalışmasını dahi engeller, hasta eder yatağa düşürür.

 

İnsan: en büyük düşmanının ve dostunun kendisi olduğunu fark edemiyor. Çünkü derinliğine kendisini sorgulayamıyor, kendi gerçeği ile yüzleşemiyor. Kendi gerçeğini göremeyenlerin gönül gözleri de kapandığı için;  Unutmadıkları olayların üstünü örtüp, yaşamaya devam etmek istiyorlar.

 

Konuşarak sorunları kökten çözmekten yanayım. Mutlaka denerim. Kendi yanlışları ile yüzleşmeyen, ön yargıyla dinleyenlere ulaşabilmek zor. Bazıları ile hiç

konuşamıyorsunuz. O zaman yapılacak tek bir şey kalıyor;. Onlar için hayır dilemek, negatif duygularınızdan arınmaya çalışmak. Sağlığımız-Huzurumuz için, toksik etkili zehirli düşünceleri temizlemek.

Haklıyım ama deseniz bile haklılığınızın peşinden koşmayıp huzuru seçmek. Kendinizi de, karşınızdakini de geçmişinizi de yüreğiniz de AFFEDEBİLMEK! Kolay olduğunu söyleyemem ama çok rahat edeceğinizi söyleyebilirim. Yapamıyorum demeyin! Yaparsınız! Ve mutlaka yapmalısınız!

 

 

 

 

 

 

  • Meos Balık
  • Dizayn Vip