güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Yaz Aylarında İz Bırakmayan Medikal Estetik Uygulamaları Daha Popüler

RÖPORTAJ
1.5.2019 00:00:00

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Habib Başkurt, yaptığı çalışmaları ve trend estetik uygulamaları Klass’a anlattı..

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimini Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde alan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Habib Başkurt, birçok kurumda görev aldıktan sonra bir yıldır Nişantaşı’ndaki kliniğinde hastalarına hizmet veriyor. Cerrahi ve medikal estetik alanında birçok uygulamayı gerçekleştirebilen Op. Dr. Habib Başkurt, yaptığı estetik işlemlerinde önce kişinin sağlığını ön planda tuttuğunu belirtiyor. Yaz dönemi yaklaşırken kişilerin tatillerini ertelemeden yaptırabilecekleri birçok yöntemin olduğunu söyleyen Op. Dr. Habib Başkurt, kliniğinde yaptığı çalışmaları ve yaz dönemine girmeden yapılacak trend estetik uygulamalarını Klass’a anlattı:


 

“Buraya gelen insanların kendilerini özel hissetmelerini istiyorum. Herkese çok zaman ayırıp özel olarak onlarla ilgilendiğimiz ve estetik uygulamaları anlamında da kişinin ihtiyaçlarını iyi bir şekilde karşılayan bir merkez olarak hizmet veriyoruz.”

 

Habib Bey, estetik cerrahi alanında yaptığınız uygulamalar ve kişiye özel yaklaşımlarınızla tercih sebebi oluyorsunuz. Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz?

İstanbul Tıp Fakültesi mezunuyum. Tıp fakültesi beşinci sınıfa geldiğimde plastik cerrahi stajı yapmamla birlikte bu alana yönelmeye başladım. Daha sonra plastik cerrahi alanında Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde plastik cerrahi kliniğinde uzmanlığımı aldım. Elazığ’da Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde mecburi hizmetimi tamamladım. Ve son 1 yıldır da Nişantaşı’ndaki muayenehanemde hizmet veriyorum. Aynı zamanda evliyim, iki çocuğum var.

 

Kliniğinizde ne gibi uygulamalar yapıyorsunuz?

Ben kliniğimi biraz daha butik ve doktor uygulamaları üzerinde tutmak gibi bir karar içerisindeyim. Spesifik durumların dışında bilinen tüm estetik cerrahi uygulamaları gerçekleştirebiliyorum. Hastalarımızın isteği doğrultusunda hareket ediyoruz. Onun dışında botoks, dolgu, mezoterapi uygulamaları gibi genelde bilimsel olarak kendini ispatlamış hastaya da sunduğumuzda bilimsel olarak yarar görebileceğini düşündüğümüz uygulamaları da yapıyorum.

 

“HABİB BAŞKURT’A GELEN İNSANLARIN KENDİLERİNİ ÖZEL HİSSETMELERİNİ İSTİYORUM”

Peki, burayı ön plana çıkartan özelliklerin neler olduğunu düşünüyorsunuz?

Merkezimiz hastalarla görüşme yaptığımız, hastalarımıza zaman ayırdığımız bir yer. Muayenehanemi kendi evim gibi düşünüp her detayıyla kendim ilgilendim ve o şekilde tasarladık. Habib Başkurt’a gelen insanların kendilerini özel hissetmelerini istiyorum. Herkese çok zaman ayırıp özel olarak onlarla ilgilenebildiğimiz ve estetik uygulamaları anlamında da kişinin ihtiyaçlarını iyi bir şekilde karşılayan bir merkez olarak hizmet veriyoruz. İnsanların yaptırmak istedikleri işlemlerle ilgili düşünceleri varsa o konuyla ilgili olumlu veya olumsuz her şeyi bilsinler istiyorum. Ona göre bir karar aşamasına girilmeli diye düşünüyorum. Çünkü nihayetinde bu işlemler mecburiyeti olmayan durumlarda yapılıyor. Riskleriyle, olumlu ve olumsuz yönleriyle her şeyi bilerek böyle bir yola girilmeli. Bu sizin hayatınızı ve sizi daha iyi bir hale getirmek için yaptığımız uygulamalar grubuna giriyor. O yüzden hastalarıma da uzun zaman ayırmaya çalışıyorum. Bunu uygulama öncesinde yaptığım gibi uygulamaların sonrasında da yapmaya özen gösteriyorum. Hastalarım ihtiyaç duyduğu her zaman bana ulaşabilir ve bilgi alabilir. Hatta ve hatta benim işimle ilgili olmayan başka konularla ilgili bana danışırlar. Onlara da yanıt veriyorum.

 

Röportaj: Erdi Kartal

Fotoğraflar: Mert Can Alşahin

 

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Mayıs sayısında..

 

  • KLASS Mayis e-dergi
  • Work Ajans