güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

UNUTMAYIN ANNENİZ SİZİ GÖRÜYOR. ONA BİR GÖZ KIRPIN, SEVDİĞİNİZİ HİSSETTİRİN

KÖŞE YAZISI
1.5.2019 00:00:00

   Muammer Kapucuoğlu

Mayıs ayını seviyorum çünkü enerjime enerji katıyor. İşte bu güzel ayda Nisan yağmurlarından sonra doğa adeta yeniden doğuyor, üretkenliğe ev sahipliği yapıyor. Mayıs, yeniden doğumu simgeliyor sanki. Renkleriyle insana huzur veriyor. Tıpkı anneler gibi…

İşte anneler gününün böyle güzel bir ayda kutlanmasının sebebi sadece bir tesadüften ibaret değil. Anneler Günü, Antik Yunan’da tanrıların anası Rhea onuruna düzenlenen bahar kutlamalarına değiniyor. Yani doğanın en doğurgan olduğu bahar aylarında annelerimizi anmak kadar doğal bir şey olamaz. Kısacası Mayıs ayının ikinci pazarı ruhumuza şefkat, gönlümüze huzur veren annelerimizi doğanın yeniden başkaldırdığı bu özel zamanda öpüp kucaklamak için çok güzel bir bahane. Kabul edelim, hayat mücadelesi esnasında annemizi, babamızı ya da ailemizdeki diğer sevdiklerimizi unutuyoruz. Çünkü onlarla ilgilenmemek için iş gibi önemli bir bahanemiz var. Evet onların ihtiyaçlarına bir evlat olarak koşup destek oluyoruz ama sevgimizi bazen göstermeyi unutuyoruz. Onlar öyle mi? Onların kalbi neredeyse her saniye evladı için çarpıyor. Tıpkı benim kalbimin evlatlarım için attığı gibi. Anne olan, olmak isteyip de olamayan herkesin anneler günü kutlu olsun. Annesinden uzak ve onu ebediyete uğurlayan tüm evlatlara da buradan sabırlar diliyorum. Unutmayın anneniz sizi görüyor. Ona bir göz kırpın, sevdiğinizi hissettirin ve duanızı eksik etmeyin.

Gelelim Klass’a… Klass ailesi olarak müthiş bir Nisan ayı geçirdik. Çok gururluyduk. Çünkü 15.yıl sayımız olan Nisan sayımız inanılmaz güzel övgüler aldı. Her günüm tebrik telefonları ve mesajları ile geçti. Olağanüstü beğeniler ve güzel sözler beni o kadar mutlu etti ki, sizlere layık olmak için bundan sonra da elimizden gelenin fazlasını yapmaya, çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. En son size buradan 50 ödül vurgusu yapmıştım. Nisan ayı içinde ödül hanemize üç üye daha ekledik. Ne mutlu ki bizlere, başarılarımız iki üniversite ve dijital dünya tarafından bir kez daha ödüllendirildi. Gençler tarafından ödüllendirilmenin mutluluğu ise bize geleceğimiz için yeniden büyük bir umut oldu. Biz 15 yaşında çok dinamik bir dergiyiz. Yeni olanı sunan, başarı hikayeleriyle sayfalarını taçlandıran, her zaman pozitiften yana olan bir yayın organıyız. Çünkü hep dediğim gibi çağımızda pozitif olmaya ihtiyacımız var. Her şeye güzel olan kısmından bakmak gerekiyor. Kötülüklerle mücadeleden vazgeçmeden her zaman iyi olanı ön plana çıkarmak gerekiyor. Çünkü kötü olan her şey iyilerin mücadeleyi bırakmasından ötürü bu hayatta var. Kötü olana dersini verip onu bu dünyadan silmek biz iyilerin elinde. O yüzden dünyayı iyilik kurtaracak diyor ve en başta bir gazeteci olarak daha sonra da bir iş adamı olarak bu iyilikleri ön plana çıkarmak konusunda üzerime düşen ne varsa yapmaya çalışıyorum.

Bu sayımızda iş yaşamında başarıyı yakalamış birçok ünlü kadın ile anneler günü röportajları yaptık. Kendilerinin röportajlarını okurken onlarla gurur duydum. Anlattıkları yaşam hikayeleri ‘çocuk da yaparım kariyer de’ sözünün keyifli bir kanıtıydı. Yenilikleri, güzellikleri sizlere en özel ve en doğal haliyle sunmaya çalışıyoruz. Davetler ise yine çok yoğundu. Biz de Klass ailesi olarak onlara icabet ederek izlenimlerimizi sizlerle paylaştık.

Hoşgörü ayı Ramazan günlerine ev sahipliği yapacak olan Mayıs ayında, paylaşmanın, nefsine hakim olmanın önemini, elindekiyle yetinmeyi bilip hatta ondan arttırıp başkasına verebilmenin eşsiz faziletini sizlere hatırlatmak istiyorum.

Mutlulukla geçen, sağlıkla geçen, güzelliklerin habercisi olan bir ay olsun. Ve bu güzel günler boyunca yanınızdan Klass eksik olmasın. 

  • KLASS Mayis e-dergi
  • Work Ajans