güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Müvekkillerimle Empati Kurabilmem Hukuk Sürecinde Olumlu Sonuçlar Almamızı Sağlıyor

RÖPORTAJ
1.7.2019 00:00:00

Avukat Dr. Gözde Varol, aile hukukuna ilişkin bilimsel veriler ile boşanma olgusunu Klass okurları için anlattı..

Genç yaşta avukatlık ve akademik başarısı ile son dönemde adını sıkça duyduğumuz Avukat Dr. Gözde Varol, ilk bakışta çok konuşkan, pozitif, zeki, güler yüzlü, tatlı biri ve aynı zamanda boşanma ile aile hukukundan kaynaklanan davalar konusunda uzman bir isim. Müvekkilleriyle ve karşı tarafla olan ilişkilerinde ve onların hukuki sürecine çözüm odaklı yaklaşan Av. Dr. Gözde Varol, hak ve adalet mücadelesini kadın veya erkek demeden şeffaf bir vekil-müvekkil ilişkisi çerçevesinde yürütmeyi ilke edindiğini söylüyor. İlettiğimiz sorular karşısında esprili ve zekice verdiği cevaplar niteliğinde hayatı olduğunca kabullenişi ve çözümleriyle örnek bir mesleki imaj çizen başarılı Avukat Gözde Varol, aile hukukuna ilişkin bilimsel veriler ile boşanma olgusunu Klass okurları için anlattı.

 

“Erkekler kendini ifade etmekte kadınlara nazaran az konuşkan, daha zor ve kapalı olduklarından onları anlayabilecek birine ihtiyaç duyuyorlar. Ben psikologlar ile çok yoğun çalıştığım için empati yeteneğim ile erkek müvekkilleri bu anlamda daha rahat anlayabiliyorum. Onlar da anlaşılıyor olma duygusu ile bu süreçte bizimle birlikte daha rahat hareket ediyor ve bu şekilde müvekkillerimle empati kurabilmem takibini yaptığımız hukuk sürecinde olumlu sonuçlar almamızı destekliyor.”

 

“Hukuk büromuzun temel ilkesi; hak ve adalet mücadelemizi kadın veya erkek demeden, elbette inandığımız, bizimle yola çıkarken bize karşı dürüst olacak, şeffaf bir vekil-müvekkil ilişkisi yürütebileceğimiz kişiler ile hukuk mücadelemizi sürdürmektir.”

 

Gözde Hanım, son dönemde boşanma davaları oldukça arttı ve bu davaları üstlenen avukatlar arasında isminizi sıkça duyar olduk. Öncelikle Gözde Varol kimdir, bize kendinizden bahseder misiniz?

Gözde Varol bir avukat, hukuk doktoru, eğitimci ve liderlik koçudur. Arkadaşlarım çok komik ve neşeli biri olduğumu söylerler. Ortamların sevilen, tutulan, aranan bir kişisiyimdir.:) Avukatlıkla beraber uzun dönem bir devlet üniversitesinde ticari işletme, şirketler, temel hukuk dersleri verdim ve şimdi özel bir üniversitede uluslararası ticari sözleşmeler hukuk dersleri vermeye devam ediyorum. Mastırımı uluslararası ilişkiler, doktoramı ise taşıma hukuku üzerine yaptım. Yani aslında ticaret alanında akademik olarak çalıştım. Mesleğe başladığım ilk yıllardan itibaren aile hukuku üzerine pratik anlamında yoğunlaştım, hatta ilk davam ofisimi açtığım gün bindiğim taksi şoförünün boşanma davası olmuştur. Sonra annemin arkadaşları, onların akrabaları derken davalar arttı. Bir aileden üç kuzenin ardı ardına boşanma davasına baktığımı biliyorum. Danışmanlığını yaptığım şirketlerin hukuki süreçlerinde ticaret ve şirketler hukuku alanında Amerika’dan Yeni Zelanda’ya kadar dünyanın birçok farklı ülkesinde ve kültüründe mesleğimi icra ettim ve çok keyif aldım. Bunların yanı sıra kişisel gelişim ve psikolojiye çok ilgi duyuyorum ve bu alanda çok kitap okuyor ve eğitimler alıyorum. Çözüm odaklı yaklaşımı çok beğeniyorum ve hayatımın tüm süreçlerinde uyguluyorum.

 

Mesleğinizi icra ederken ilkeleriniz nelerdir?

Prensip olarak ben ve ekibim uzmanlığa son derece değer verdiğimizden uzmanı olmadığımız işi almayız. Ve çok önemlidir ki aldığınız bir işi sonuna kadar götürmeli ve tamamlamalısınız. Özel alanlara da girdiğimizden, müvekkillere dair her türlü bilginin gizli tutulması ve saklanması da kıymetlidir. Uzlaşmacı, çözüm odaklı ve sakin olmalısınız. Ben şahsım adına yaşamımın her sürecinde çözüm odaklı yaklaşımı uyguladığımdan, müvekkillerimle ve karşı tarafla da olan ilişkilerimde ve onların hukuki süreçlerinde de aynı sistemi uygulamaktayım. Çok olumlu sonuçlar almaktayım, herkese tavsiye ederim.

 

 

“EN ÇOK BOŞANMA İLE AİLE HUKUKUNDAN KAYNAKLANAN DİĞER DAVALARLA KARŞILAŞIYORUM.”

En çok hangi davalarla karşılaşmaktasınız?

En çok boşanma ile aile hukukundan kaynaklanan diğer davalarla karşılaşıyorum. Örneğin velayet, nafaka, mal rejiminden kaynaklanan davalar yürütmekteyiz. Bunlarla beraber ağırlıklı ticari danışmanlıklar ve iş davaları bulunmaktadır. Boşanma davalarında hatırı sayılır tecrübemiz vardır zira çok ağır vakalar ile karşılaştım. Evlilik birliğinde tecavüzden tutun, eşcinsel ilişkiler ve kadının zinasına kadar çok vaka gördüm. Genelde bana hep zor vakalar denk gelir diyebilirim.

 

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Temmuz sayısında..

Fotoğraflar: Mert Can Alşahin

  • Klass Magazin
  • Work Ajans