güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Museum Of Illusions İstanbul Çatısı Altında Bir Müzeden Fazlası Olmayı Amaçlıyoruz

RÖPORTAJ
1.1.2020 00:00:00

Museum Of Illusions İstanbul Müdürü Cihan Kılınçkaya ve Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) Ceo'su Füsun Kuran birlikte gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projelerini ve gelecek hedeflerini Klass’a anlattı...

İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği dünyadaki 16. İllüzyon Müzesi olarak açılan Museum Of Illusions İstanbul her yaştan insana hitap eden ve eğlenceyle bilimi bir arada sunan bir deneyim müzesi. Ziyaretçilerin gönüllerince eğlenip, fotoğraf çekebildiği ve illüzyonları interaktif olarak deneyimleyebildiği Museum Of Illusions İstanbul, ‘More Than Illusions’ kapsamında birçok sosyal sorumluluk projesine imza attı ve atmaya devam ediyor. Bu projelerden en önemlisi ise Bir Dilek Tut Derneği ile gerçekleştirildi. “Yeni yılda en güzel hediye bir çocuğun dileğini gerçekleştirmek dedik ve çocukların mutlulukları için çalıştık” diyen Museum Of Illusions İstanbul Müdürü Cihan Kılınçkaya ve iş dünyasının deneyimli ismi Bir Dilek Tut (Make-A-Wish® Türkiye) Ceo'su Füsun Kuran ile başarılı iş birliktelikleri sonucu gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projelerini ve gelecek hedeflerini Klass okurları için konuştuk.  

 

Geçtiğimiz aylarda yaptığınız çok şık bir davetle kapılarınızı açtınız. Dünyada büyük ilgi gören ve açıldığı her yerde şehrin öncü markalarından biri haline gelen İllüzyon Müzesi’nin Türkiye’de gördüğü ilgiyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

CİHAN KILINÇKAYA: Dünyadaki 16. İllüzyon Müzesi olarak İstanbulluların yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaştık. Türkiye’de ilk ve tek olmamız ve lokasyon avantajımız bu ilgide büyük bir etki yarattı. Bununla birlikte her yaştan insana hitap eden ve eğlenceyle bilimi bir arada sunan bir deneyim müzesiyiz. Burada ziyaretçilerimiz gönüllerince eğlenip, fotoğraf çekebiliyor ve illüzyonları interaktif olarak deneyimleyebiliyorlar. Bu noktada da eğlenceli ve farklı bir müze deneyimi herkesi cezbediyor ve bizi tercih etmelerini sağlıyor. ? ziyaretçi memnuniyetiyle çalışıyoruz ve bu da ağızdan ağıza pazarlamayla daha büyük kitlelere ulaşmamıza imkân veriyor. Bundan sonraki amacımız da memnuniyet oranımızı sürekli yüksek tutarak ziyaretçilerimize en iyi hizmeti sunmak ve yaşamlarına bir renk katmak olacak.

 

“MUSEUM OF ILLUSIONS İSTANBUL OLARAK ‘MORE THAN ILLUSIONS’ KAPSAMINDA BİRÇOK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE İMZA ATTIK VE ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine de büyük destekler veriyorsunuz. En son, “Bir Dilek Tut Derneği” ile çok özel bir proje hazırladınız. Bu projenin detaylarından bahseder misiniz?

C. K.: Museum of Illusions Atina ve bizim birlikte gerçekleştirdiğimiz bu proje, sosyal sorumluluk alanında yaptığımız ilk işlerden birisi. Bu eğlenceli müze deneyimini her kitleden insana sunarken, dezavantajlı konumda bulunan kişilere elimizden geldiğince yardım etmeyi bir misyon olarak edindik. Museum of Illusions İstanbul olarak ‘More Than Illusions’ kapsamında birçok sosyal sorumluluk projesine imza attık ve atmaya devam edeceğiz. Bunlardan en kıymetli ve önemli olan bu projemizde, Bir Dilek Tut Derneği ile birlikte çocuklarımızın dileklerini gerçekleştirmeyi ve onlara en güzel yeni yıl hediyelerini vermeyi amaçladık. Bu nedenle aralık ayı boyunca yapılan her alışverişin ve satın alınan her biletin bir bölümü Bir Dilek Tut Derneği’ne katkı sağladı. Yeni yılda en güzel hediye bir çocuğun dileğini gerçekleştirmek dedik ve çocukların mutlulukları için çalıştık.

 

Füsun Hanım, yıllardır Bir Dilek Tut Derneği hayati tehlike taşıyan bir hastalıkla mücadele eden çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Bu konudaki çalışmalarınızdan ve İllüzyon Müzesi ile yolunuzun nasıl kesiştiğinden bahseder misiniz?

FÜSUN KURAN: Museum of Illusions, global bir marka olduğu için yeni yıl için, Türkiye’de iş birliği yapabileceği farklı projeler sunuldu. Bunlardan bir tanesi de Make A Wish projesi idi. Yeni yıl hediyeleşmeyi anımsattığı ve çocuklarla hediyelerin bağdaştırılması üzerine, Make A Wish projesini tercih sebebi oldu.

 

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Ocak sayısında...

  • Meos Balık
  • Work Ajans