güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Kariyerimi Azka Müzik’ten Önce ve Sonra Olarak Tanımlıyorum

RÖPORTAJ
1.11.2019 00:00:00

Solistliğinin yanı sıra aranjörlük de yapan ve adeta tek başına bir orkestra gibi çalışan Umut Açıkgöz çok yönlü çalışmalarıyla Azka Müzik ailesinin başarılı üyeleri arasında yer alıyor.

Müzik kariyerinize nasıl başladığınızı anlatıp sizin için ne ifade ettiğinden bahseder misiniz?

Müziğe org dediğimiz enstrümanla henüz 9 yaşımdayken başladım. Güzel Sanatlar Lisesi mezunu oldum. En sonunda da Devlet Konservatuarına geçtim. Konservatuardan mezun olduktan sonra uzun süre müziğin içinde olup hala müziğin içinde yoğrulan bir insanım. Müzik benim için çok önemli ve çok değerli bir yerde. Geceleri müzik ile uyuyup sabahları müzik ile uyanıyorum.

 

“BÜYÜK EMEKLER VEREREK BURALARA GELDİK”

 

Azka Müzik ailesi ile yolunuz nasıl kesişti?

Azka Müzik ailesi benim için çok değerli bir aile. Sevgili Yönetim Kurulu Başkanımız Bülent Kaya’nın zaten bize verdiği destek çok büyük. İlk konserimi Azka Otel’de verdim. Sanatçılar olarak çok büyük emekler vererek buralara geldik. Azka benim hayatımda bir dönüm noktası oldu. Yeni yüzlerin, yeni sanat insanlarının ve bu işe gerçekten aşık olan insanların bu işi yapması çok önemliydi. Bülent Kaya Beyefendi de bu işe gönül vermiş insanların arkasında durarak Türkiye’ye böyle güzel cevherler kazandırmaya devam ediyor. Ben de ayrıca bu grubun içerisinde bir birey olduğum için çok mutluyum. Bizim için birinci planda olan gerçekten kariyer, duruş, karakter gibi bir sanatçının barındırması gereken özelliklerdir. Sanat da bunun peşi sıra geliyor.

 

Repertuvarınızda ne tür parçalar var?

Ben Klasik Türk Müziği mezunuyum. Öğretmenliğimi de o dalda ilerletiyorum. Kullandığım klavye enstrümanı birçok sanat dalına hitap ediyor. Bunun içinde Pop, Türkü, Türk Sanat Müziği, Arabesk gibi türler var. Ben hepsini okuyorum. Hepsini de iddialı ve layıkıyla okuduğumu düşünüyorum.

 

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Kasım sayısında...

  • Klass Magazin
  • Work Ajans