güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Kanun, Ud, Cümbüş Olan Bir Evde Müziğin İçinde Büyüdüm

RÖPORTAJ
1.11.2019 00:00:00

Güzel sesinin yanı sıra fiziği ve başarılı sahne performansıyla dikkat çeken Cerem Onurluer, başarılarla dolu eğitim hayatının ardından hayatına yeni bir heyecan ekleyerek girdiği Azka Müzik ailesinin en genç ve en eski üyesi olarak kariyerini sürdürüyor.

Cerem Hanım, öncelikle eğitim hayatınızdan bahsedebilir miyiz?

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümü öğrencisiydim. İTÜ’ye lise girişliyim. Yaklaşık sekiz sene İTÜ’de okudum. Cello ve piyano çalıyorum. İkinci üniversitemde Marmara Üniversitesi’nde pedagoji eğitimi aldım. Üçüncü üniversitemde de Çocuk Gelişimi okudum. Müzik ve sanatla ile ilgili her şeyin içinde olmaya çalışıyorum. Annem ve rahmetli babam Türk sanat müziği ile ilgileniyorlardı. Kanun, ud, cümbüş olan bir evde müziğin içinde büyüdüm.

 

Azka Müzik ailesi ile yollarınız nasıl kesişti?

Azka Müzik ailesi ile çalışmaya ilk önce Azka Otel’de sahne alarak başladım. Sevgili Ege vesile oldu. Arkasından Kubatla çalışmaya başladık. Sevgili Kubat’la da birlikte sahne aldık. Daha sonrasında Bülent Kaya sayesinde bir proje yapmaya karar verdik ve bir tane single çıkardık. Sahnelerimiz projelere döküldükçe birçok etkinlikte yer almaya başladık. Şimdi Azka prodüksiyonluğunda ikinci şarkımızı hazırlamaya başladık. Azka Müzik gerçekten çok kıymetli sesler seçiyor. Ben bu ailenin en küçüğü olmama rağmen en eskisiyim. Dolayısı ile onur ve gurur duyuyorum.

 

İstanbul Altın Zambak Ödül Töreni’nde aldığınız ödüller başta olmak üzere kariyerinizde birçok ödül kazandınız. Bu ödüllerin size ne gibi katkısı oldu?

Aldığımız ödüller bu işte ne kadar başarılı olduğumuzu gösteriyor. İnşallah ileride torunlarıma bir oda dolusu ödül bırakmak nasip olur. Altın Zambak Ödülleri’nde, o muhteşem gecede “Yılın En Başarılı Türk Sanat Müziği Kadın Sanatçısı” ödülünü aldım. Bu yaşta böyle bir ödüle laik olmak paha biçilemez.

 

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Kasım sayısında...

  • Klass Magazin
  • Work Ajans