güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Kadınların Erkeklerde İlk Dikkat Ettiği Bölge Saçlarıdır

RÖPORTAJ
1.5.2019 00:00:00

Avrupa Saç Ekimi Merkezi Sahibi Mehmet Güçlü, saçın sosyal hayattaki önemini ve etkilerini Klass’a anlattı

Bir erkek olarak görünüşün üzerine yapabileceğiniz değişiklikler sayılı, fakat en büyük değişiklik saçınızdır. Bu sebeple kaybedilen saçlar erkekler kadar karşı cinsin de dikkatini çekiyor ve bazen olumsuz sonuçlara sebep olabiliyor. Erkekler için en önemli özgüven eksikliğinin nedenleri arasında saç dökülmesi olduğunu belirten Avrupa Saç Ekimi Merkezi Sahibi Mehmet Güçlü, kişinin karakteristik yapısına ve eski saç hattına bağlı kalarak en doğal görüntüyü sağlayan saç ekimleri yapılması gerektiğinin altını çiziyor. Yenilenen teknolojik gelişmelerle saç ekiminde ağrısız işlemler gerçekleştirdiklerini söyleyen Mehmet Güçlü, saçın sosyal hayattaki önemini, etkilerini ve saç ekimindeki yenilikleri Klass’a anlattı.

Mehmet Bey, Avrupa Saç Ekim Merkezi ile yurtiçi ve yurtdışında önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyorsunuz. Güncel çalışmalarınız ne yönde ilerliyor öğrenebilir miyiz?

Öncelikle yurtdışından hastalardan daha çok talep görüyoruz. Yerli hastalarımız da geliyor ama ekonomiye katkımızı arttırmak ve Türkiye’ye döviz sokabilmek adına yurtdışı danışanlarımızı çoğaltarak sağlık turizmi yapmaya özen gösteriyoruz. Avrupa ve Arap ülkelerinden çok fazla talep alıyoruz. Yurtdışındaki saç ekim merkezlerine göre Türkiye ön sıralarda ve Avrupa Saç Ekimi Merkezi de Türkiye’deki öncü markalar arasında yer alıyor.

 

Peki, saç ekiminde doğal görünümü yakalayabilmek için ne gibi unsurlara dikkat ediyorsunuz?

Bizim için en önemli olan unsur doğal bir görünüm yakalayabilmektir. Saç ekimi herkes yapabilir, saçı alıp saçsız bölgeye ekebilir ama önemli olan doğal görüntüyü yakalayabilmektir. Bunun için de ön hatta tekli saçlar ekiliyor ve zig zag bir hat yapıyoruz. Saçların köklerini 45 derece açıyla lateral bir ekim yapıyor, ön iki sıraya tekli saçlar ekiyoruz. Doğal görünüm için gereken bütün önlemleri alıyoruz. Herkesin yüz tipine, alın yapısına göre ekimler yapmak en önemli kriterlerimiz arasında yer alıyor.

 

Saç ekimi uygulamalarındaki yeniliklerden ve hizmetlerden bahseder misiniz?

Yeni sistemlerden birisi ağrısız uygulama adını geliştirilen komfort bir sistemimiz var. Püskürtme yöntemiyle cilt altına lokal anestezi uyguluyoruz. Hasta sadece oraya dokunuşları hissediyor, ağrı hissetmiyor denilebilir. Saç ekimi uygulamamız ortalama 6 saat sürüyor. Bu süreçte uygulama yapılırken hasta televizyon izleyebiliyor. Yabancı hastalarımız için otelde konaklama imkanlarımız var, havalimanından karşılayıp konaklayacağı yere bırakıyoruz, işlemleri bittiği zaman da yine havalimanına transferini sağlıyoruz. Farklı şehirlerden gelen yerli danışanlarımıza da aynı şekilde yabancı danışanlarımıza uyguladığımız konforu ve seçenekleri sağlıyoruz.

 

Röportaj: Erdi Kartal

Fotoğraflar: Uğur Atun

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Mayıs sayısında..

  • KLASS Mayis e-dergi
  • Work Ajans