güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Kadınlarımız Onlar

KÖŞE YAZISI
1.2.2017 00:00:00

   Oya Germen

İzlerken önce inanamadım. Yer yarılsaydı içine girseydim dedim.TBMM’de hanım milletvekillerinin kavgası gözümün önünden gitmiyor.. Kadın: şefkati-anlayışı-nezaketi-zarafeti- çağrıştıran bir semboldür.. Annedir.. Fedakardır.. Sabırlıdır.. Empati yapmayı bilir.. Sevgi doludur.. Peki ne oldu? Güvendiğimiz, sığınağımız, ümidimiz olan Kadınlarımıza...Yarınlarımız, ardımızdan tek ağlayan analarımız… Neredesiniz siz..??..

Geçmişte kadınlarımızı anlatan bir şarkı aklımdadır hep... Neco söylemişti. "Dünyaya getiren, besleyip büyüten, baş tacımız kadınlarımız onlar...Ninniler söyleyen, sevgiyi öğreten".. diye başlayan şarkı nasıl da güzeldi.

Kadınlarımız ne çok cefa çektiler, çekiyorlar.. Ama dimdik ayaktalar..Yılmadılar.. Yıkılmadılar.. Dünya durdukça yılmayacaklar-Yıkılmayacaklar da.. Tarlada-evde çalıştılar.. Yoklukta da varlıkta da eşlerinin yanında oldular.. Dayak yediler, taciz edildiler, işkenceye maruz kaldılar.. Öldürüldüler..Gün geldi katık alamadılar ekmeğinin yanına.. Yine de beslediler evlatlarını..Temizlik yaptılar, hamur açtılar, iğne oyası işlediler, fabrikada çalıştılar..

Savaştılar vatanları için. Bize koskoca Cumhuriyet armağan edenlerdir onlar..

Okudular, çalıştılar, geliştiler... Sanat'ın her dalında harikalar yarattılar..İş hayatında başarıdan başarıya koştular. Bizi onurlandırdılar. Ödüller aldılar..TBMM de söz sahibi olacak, bizi temsil edecek kadar yüceldiler.. Meclis'te kadın milletvekillerinin varlığı yarınlarımız için ışık oldu, ümit oldu.. Kadının zekası, yumuşaklığı, etkileme ve birleştirme gücüyle neler olmazdı ki..Ne yazıktır ki üzüntüyle izlediğimiz o gece, TBMM’de hayallerimizi yıktılar..Umudumuzu karanlıklara bıraktılar... Yüreklerimizi sonsuz kederlere...!!..Ben: yine de, kendilerini izledikten sonra pişman olduklarına inanıyorum.. Bakın sevgili hanımefendiler; Hangi siyasi görüşte olursanız olun, hiç fark etmez.. Tarafınızı özgürce belli etmek, inandığınız doğruları savunmak hakkınızdır... Tercihleriniz hangi görüşün yanında olursa olsun, sonsuz saygı duyuyorum.. Ancak: Allah'ın kadın olarak yarattığı, erkekte olmayan eşsiz vasıflarla donattığı,

Toprak-Ekmek kadar kutsal olan Analarımızdan-Kadınlarımızdan istediği bu değildir… Emin olunuz ki hiç değildir..

Saygıyla...

 

 

 

 

 

  • KLASS Mayis e-dergi
  • Work Ajans