güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

HER HİKÂYENİN GİZLİ BİR KAHRAMANI VARDIR, O DA “KADINDIR”

KÖŞE YAZISI
1.3.2019 00:00:00

   Muammer Kapucuoğlu

Şimdiye kadar sayısız başarı hikayesi dinledim. Bu hikayelerin kahramanları kadın-erkek ve çocuk olmak üzere değişiyor. Ama her hikayenin değişmeyen bir gizli kahramanı var ki o da bir kadın. Boşuna denmemiş “her başarılı erkeğin ardında bir kadın vardır” diye. Ben bu sözü biraz daha değiştirip “her başarılı insanın ardında bir kadın vardır” demek istiyorum...

Öyle ki “Kadın”, zekasıyla, duygularıyla bir şekilde elde edilen o başarının altına imzasını atmıştır. O hikayenin içine ucundan kıyısından illa ki girmiştir. Kadınların gücüne çok inanan, başarımda da kesinlikle eşimin ve annemin büyük etkisinin olduğunu düşünen bir kişi olarak tüm kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Sadece fiziksel gücü daha fazla diye kadına şiddet gösteren, çalışıp eve ekmek getiriyor diye evde oturan eşine psikolojik baskı altında ezen, vahşi duygularının altında ezilip acısını kadınlardan çıkartan tüm acizlerin de artık sonu gelsin istiyorum. Bu yaratıklarla mücadele edildiğine inanıyorum ama daha caydırıcı yöntemlerin kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Artık bu kara dramı lütfen bir şekilde bitirelim. Mesela Dünya Kadınlar Günü gibi üreten, emekçi kadınların gününün kutlandığı bu özel günde artık yıl içerisinde şiddete uğrayan hatta öldürülen kadınlardan bahsetmeyelim. Güzellikler konuşabilelim. Her başarının mimarlarının kadınlar olduğuna inanan bir kişi olarak şiddet haberleri gerçekten canımı sıkıyor.

Bu ay alanında başarılı çalışmalar yapan, farklı çalışmaların altına imza atan, hedeflerine kilitlenip bu uğurda yılmadan çalışan kadınlarımızı bir dosya halinde sizlerle paylaştık. Tarih boyunca zaten birçok başarıya ulaşmış kadınla karşılaştık. Büyüleyici ve inanılmaz hayat hikayelerini defalarca dinledik. Geleceğin tarihini yazan günümüz kadını ise tarihteki hem cinslerinden inanın farksızlar. Belki zor şartlarla mücadele etmiyorlar ama iş hayatındaki yoğunluklarını, evdeki yöneticiliklerini, çocukları varsa onların hayatlarındaki yerini ve dahasını başarıyla yönetiyorlar. Yoğun çalışan bir iş adamı olarak kadınların yoğunlukları karşısında verdikleri mücadeleye gerçekten gıptayla bakıyorum. Üretkenlikte sınır tanımayan tüm kadınları tebrik ediyor ve geleceğin tarihini yazdıklarını kendilerine hatırlatmak istiyorum.

Yeri gelmişken buradan benim ben olmamda etkili olan anneme ve eşime teşekkür etmek istiyorum. Annemin o güzel dualarının beni koruduğuna ve yolumu açtığına canı gönülden inanıyorum. Eşime ise bana inancından ve desteklerinden ötürü teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca üretmekten asla vazgeçmediği için de kendisini tebrik ediyorum.

***

Mart sayımızı yine büyük bir özenle hazırladık. Çok keyifli röportajlar yaptık ve başarı odaklı çalışmaları sizlerle paylaştık. Yine özel davetlerden en özel anları sizlere sunmayı çalıştık. Siz bu değerli sayının keyfini sürerken biz yine tatlı bir telaş içinde olacağız. Çünkü 15. yıl özel sayımızı sizler için hazırlayacağız. Biliyorsunuz Klass’ın Nisan sayıları hep özeldir ve şimdiye kadar çeşitli rekorların altına imza atmıştır. Sizleri yine böyle özel bir sayıyla buluşturacak olmanın heyecanı içindeyiz. Bu özel sayımızın heyecanını bizlerle birlikte yaşayan tüm okuyucularımız ve tüm iş ortaklarımız iyi ki varsınız. 15 yılda sizlerle birlikte koskoca bir Klass ailesi kurduk. Her zaman Mart ayı bizim için ekstradan yoğun geçen, ekstradan çok daha çalıştığımız bir ay olmuştur. 15 yıldır değişmeyen, her geçen gün aralarına yeni arkadaşlarımızın katıldığı “Klass Team” ile her sene Mart ayında bir mucize yarattığımızı söyleyebilirim. İşte bizdeki bu çalışma gayreti ve sevgisi olduğu sürece ve sizler de bizimle olduğunu sürece biz daha nice seneler sizlerle birlikte oluruz.

Her zaman Klass Alın, Klass Okuyun, Klass Olun…

 

 

  • Meos Balık
  • Dizayn Vip