güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Hausbrandt Kahvelerinin En Önemli Özelliği Ürünlerindeki Kalitenin Devamlılığıdır

RÖPORTAJ
30.11.2016 00:00:00

Demak Gıda Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Nıikola Marinçiç Türkiye pazarına kazandırdıkları Hausbrandt kahvelerini Klass’a anlattı...

Dünya kahve piyasasının 125 yıldır öncü firmalardan olan ve İtalya’nın köklü ailelerinden Zanetti’nin marka bayrağı altında bulunan Hausbrandt, Demak Gıda işbirliği ile artık Türkiye’de. Dünyanın önde gelen gurme markalarının Türkiye’deki temsilciliğini yürüten ve bir süredir kaliteli bir kahve markası arayışı içerisinde olan Demak Gıda, ürünlerini sadece Horeca kanalında pazarlayan Hausbrandt ile iş birliğine giderek bugün Türkiye’yi dünyanın en kaliteli kahve üreticilerinden biriyle buluşturdu. Demak Gıda Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Nikola Marinçiç ile Hausbrandt kahvelerini Türkiye’ye nasıl getirdiklerini, markanın özelliklerini, dünya pazarındaki faaliyetlerini ve Türkiye’deki Amerikan tarzı kahve kültürünü Klass okurları için konuştuk.   

 

 

Hausbrandt Türkiye pazarına girme kararını nasıl verdi?

Türkiye’de son zamanlardaki kahve tüketimindeki artışı ve insanların kaliteli kahve arayışını  gördükten sonra iki yıldır kendimize uygun bir iş ortağı arıyorduk. Cibus 2016 fuarında ürünlerini sadece Horeca kanalında pazarlayan ve İtalya’nın Horeca kanalındaki bir numarası konumunda olan Hausbrandt kahve markası ile tanıştık ve işbirliğine girme kararı aldık.

 

“DÜNYA’DA 70 ÜLKEDE HAUSBRANDT MARKASI İLE ÜRÜNLERİMİZİN SATIŞINI YAPMAKTAYIZ”

Hausbrandt’i bize tanıtır mısınız?

Dünya kahve piyasasında 1892’den beri öncü olan Hausbrandt, İtalya’nın köklü ailelerinden Zanetti’nin marka bayrağı altındadır. Dünya’da 70 ülkede Hausbrandt markası ile ürünlerinin satışını yapmaktadır. Kahve çekirdeklerini Güney Amerika bölgesinin en kaliteli Arabica çekirdekleriyle ve Vietnam bölgesinin Robusto’sunun harmanlanmasıyla elde etmektedir.

 

Hausbrandt’i diğer markalardan ayıran en önemli özelliği nedir?

Hausbrandt’in üç ayrı segmenti vardır. Gourmet Columbus segmenti yüzde yüz (0) Colombia Arabica’sından oluşmaktadır. İçinde fındık ve kakao aromalarını yakalayabilirsiniz. Academia ve H. Hausbrandt segmentlerinde ise Güney Amerika bölgesinin farklı aromalarını da tadabilirsiniz. Tüm Hausbrandt ürünlerinin kremasındaki parlaklık içim kalitesini çok yükselttiğinden diğer kahvelerden farklılığını kolayca anlayabilirsiniz.

 

Hausbrandt’i hangi ülkelerde içebiliriz?

Başta İtalya olmak üzere; Yunanistan, İngiltere, Almanya, ABD, Avusturya, Rusya, İsrail, Güney Afrika belli başlı sayabileceğimiz ülkelerdir. Eylül ayından itibaren de bu ülkeler arasına Türkiye de eklenmiştir.

 

Hausbrandt kahve çekirdeklerinin en önemli özelliği nedir?

Hausbrandt kahvelerinin en önemli özelliği ürünlerindeki kalitenin devamlılığıdır. Tedarik ettiğimiz kahve çekirdekleri her zaman aynı tarlalarda, aynı koşullarda üretilmektedir. Özel bir paketleme teknolojisi ile paket içerisindeki tüm kahve çekirdeklerinin aynı büyüklükte olması ve paket içerisinde ufalanmış çekirdek parçalarının bulunmaması sağlanmıştır. Bu sayede kahveler paket açılana kadar daha taze kalmakta ve lezzetini korumaktadır.

 

“ARABİCA KAHVE DAĞLIK PLATOLAR İLE VOLKANİK ARAZİLERDE, ROBUSTO ÇEKİRDEKLERİ İSE ALÇAK COĞRAFYALARDA YETİŞİR”

Arabica Kahve ve Robusto Kahve arasındaki fark nedir?

Arabica Kahve Dağlık platolar ile volkanik arazilerde ( 800 ila 2000 metre) yetişir. Çiçeklendikten 9 ay sonra meyveler olgunlaşır ve hasada uygun hale gelir. Robusto çekirdekleri ise alçak coğrafyalarda (0 ila 600 metre arasında) yetişir. Çekirdekleri düzensiz olarak açar ve yaklaşık bir yılda meyveleri olgunlaşır. Robusto kahvenin kafein oranı arabica kahvesinin kafein oranının iki katıdır.

 

“İSTANBUL METROPOLLEŞİRKEN AMERİKA’NIN BAZI ALIŞKANLIKLARI DA ESPRESSO VE CAPPUCCINO KAHVE KÜLTÜRÜ İLE BİRLİKTE BİZE GEÇTİ”

Türkiye’deki kahve tüketimi artışı nedir?

Türk halkının kahve kültürü genellikle Türk kahvesi üzerine dayalıdır. Yaklaşık olarak son 10 -15  yılda Türkiye’de espresso ve cappuccino kültürü yerleşmeye başladı. Türkiye de yavaş yavaş bu damak tadını tanıdı ve Türk kahvesi gibi benimsedi. İstanbul’un metropolleşme sürecinde olduğunu da düşünürsek, Amerika’nın bazı alışkanlıkları da bu kahve kültürü ile birlikte bize geçti.  Bu süreçte elimizde kahvemizle işe yürüyen ya da dışarıda gezen insanlar oluverdik. Ben bu alışkanlıkla, kahve keyfinin gün içerisinde yaşanan her bir saniyeye taşınabileceğini düşünüyorum. O yüzden take-away bardaklarla servis edilen kahveler hala çok trend.

 

Teknik destek, Barista eğitimi ve bardak hizmeti gibi alanlarda da tüketicinizi destekliyor musunuz? Bu konular hakkında bizi daha ayrıntılı bilgilendirir misiniz?

Teknik destek konusunda özellikle çok titiz olduğumuzu söyleyebiliriz. Kahvenin makineden doğru akıp akmadığını kontrol etmek için, belirli periyodlarla ürün verdiğimiz firmaları, görevli çalışanlarımız kontrol etmekte; çünkü biz kahvemizin tadını müşterilerimize taahhüt ediyorsak, bu sözü sonuna kadar tutabilmeliyiz diye düşünüyoruz. Yeni çalışmaya başladığımız yerlerde Baristaların kahveyi doğru hazırlayabilmesi adına gerekli eğitim ve bilinçlendirmeyi elbette ki yapıyoruz. Hedefimiz çok kahve satmaktan önce, herkesin kaliteli ve lezzetli bir kahve içmesini sağlamak. Müşterilerimizin içtikleri espressoyu doğru sunum ekipmanlarıyla sunmalıyız. Bu sebepten makine gibi bardaklar da müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

  • KLASS Mayis e-dergi
  • Work Ajans